dieta oszczyszająca, detoks
fot. Fotolia

Oczyszczanie przed ciążą?

Jeśli planujesz ciążę, masz szansę przygotować się do niej jak najlepiej, np. przeprowadzając dietę oczyszczającą. Jak to zrobić – radzi mgr Małgorzata Pelikan, dietetyczka kliniczna.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Konsultacja: mgr Małgorzata Pelikan
dieta oszczyszająca, detoks
fot. Fotolia
Czy warto w ramach planowania ciąży przejść przez detoks, by oczyścić się z nadmiaru szkodliwych substancji? Jeśli tak, to jak taka dieta powinna wyglądać, ile trwać? No i kiedy ją przeprowadzić?  Katarzyna

Oczyszczenie organizmu z toksyn przed planowaną ciążą jest wskazane, jednak dieta powinna być indywidualnie dobrana do potrzeb organizmu. Dlatego w tej kwestii najlepiej udać się do dietetyka, który zaplanuje najodpowiedniejszą kurację. Nie ma diety oczyszczającej dla każdego, a kobiety przygotowujące się do ciąży wymagają specjalnej  precyzji w podejściu. Najlepszym czasem na detoks jest wiosna oraz lato.

ZOBACZ TEŻ: Co powinny jeść pary starające się o dziecko?

Redakcja poleca: Porady dietetyka dla par starających się o dziecko (film)
Jaki wpływ na płodność kobiety i mężczyzny ma codzienna dieta? Co powinny jeść a czego unikać pary starające się o dziecko? Radzi Julia Jaskowska, dietetyk z FertiMedica Centrum Wspierania Płodności. Zobacz film.
mgr Małgorzata Pelikan
Konsultacja: mgr Małgorzata Pelikan

Dietetyk kliniczny, pracuje w  Centrum Dietetyki Klinicznej 4Health w Katowicach.

Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy