Jurajska
fot. materiały prasowe

Zwycięska siła wody!

Wszystkie dzieci to prawdziwe wulkany energii, a ich zapotrzebowanie na niezbędną do prawidłowego funkcjonowania i właściwego rozwoju wodę jest większe niż u dorosłych. Dlatego nie może zabraknąć jej w codziennej diecie zarówno malucha, jak i starszaka.
Jurajska
fot. materiały prasowe
Nieustające figle, radosne podskoki czy zabawy w berka to dziecięca codzienność. Maluchy są o wiele bardziej ruchliwe niż dorośli, więc ich organizmy szybciej pozbywają się wody. Dlatego nawadnianie wodą mineralną to najlepsze, co możemy dla nich zrobić – tylko ona idealnie gasi pragnienie, reguluje trawienie i jest bezpieczna dla uzębienia. Aktywne dziecko wraz z wodą traci cenne składniki mineralne, z tego powodu warto zadbać o to, by nasze pociechy gasiły pragnienie wodą o zrównoważonym składzie. Wówczas substancje mineralne dostarczane są w optymalnej dawce, która wspomaga ich rozwój, wzbogacając dietę o magnez, wapń, potas i wiele innych niezbędnych składników.

Kształtuj zdrowe nawyki żywieniowe

Jeśli chcemy dawać dzieciom to, co dla nich najlepsze, musimy od początku kształtować zdrowe nawyki odżywiania i nawadniania. Większość z nich niechętnie sięga po wodę, wybierając niezdrowe słodzone, gazowane napoje pełne barwników i konserwantów. Jeśli jako rodzice będziemy działać świadomie i konsekwentnie, dając dziecku dobry przykład, to w końcu picie wody stanie się dla niego naturalnym sposobem gaszenia pragnienia. Warto zatem zachęcać maluchy do regularnego picia wody podczas posiłków, przerw w zabawie oraz dbać, by miały małą butelkę poza domem; gdy poczują pragnienie, będzie to pierwsze po co sięgną, z pożytkiem dla swojego zdrowia.
 

Każda woda, którą dajemy naszym dzieciom powinna pochodzić ze sprawdzonego źródła. Dobrze, jeśli posiada też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Oba te kryteria spełnia Jurajska, naturalna, pierwotnie czysta woda mineralna pochodząca z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Przed milionami lat piły ją… dinozaury, a dziś orzeźwia i napełnia zdrowiem całą rodzinę.

To nie koniec niespodzianek. Jurajska zaprasza wszystkich do udziału w fotokonkursie, w którym do wygrania jest rodzinny weekend w ekskluzywnym hotelu na Jurze z aquaparkiem, podczas którego zwycięzcy będą mogli w szczególny sposób świętować Dzień Dziecka. Wśród atrakcji znajdą się m.in. kinder bal, pakiet SPA oraz wycieczka do Parku Ogrodzieniec. Dodatkowymi nagrodami w zabawie jest 500 dziecięcych superplecaków pełnych niespodzianek.

Szczegóły konkursu znajdziecie na www.jurajskajunior.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy