dziadek cytaty
fot. Adobe Stock

Dziadek - cytaty, sentencje i złote myśli

Dziadek – cytaty, które go opisują, doskonale sprawdzą się np. jako treść laurki na Dzień Dziadka lub urodziny. Takie złote myśli i sentencje z pewnością ucieszą i wzruszą każdego dziadka.
Joanna Biegaj
dziadek cytaty
fot. Adobe Stock
Dziadek - cytaty na jego temat przepełnione są miłością, szacunkiem, a często także podziwem. Nic dziwnego - dziadek to wyjątkowy człowiek, dlatego warto w sposób szczególny dać temu wyraz, gdy nadejdzie Dzień Babci i Dziadka. Sentencje możecie wypisać na laurce dla dziadka, którą wręczy dziecko. Jeśli Dzień Dziadków seniorzy obchodzą razem - skorzystajcie także z cytatów o babci. Przy wręczaniu prezentu i składaniu życzeń maluch może wyrecytować kilka cytatów, których nauczy się na pamięć. Możecie także skorzystać z naszych cytatów o dzieciach - w końcu to najważniejszy element bycia dziadkiem :)

Dziadek - cytaty do laurki

Prezentujemy wybrane przez nas sentencje o dziadku. Są one piękne i wzruszające, czyli idealne na Dzień Babci i Dziadka. Wybierz te, które najbardziej przypadną ci do gustu lub najbardziej pasują do obdarowywanego dziadka: 
 
 1. Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno. Ogden Nash
 2. Są ojcowie, którzy nie kochają swoich dzieci, ale nie ma dziadka, który nie uwielbiałby swojego wnuka. Victor Hugo 
 3. To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. Rudolph Giuliani 
 4. Powodem, dla którego wnuki i dziadkowie tak dobrze się dogadują, jest to, że mają wspólnego wroga. Sam Levenson 
 5. Coraz częściej, kiedy wybieram osobę, która zainspirowała mnie najbardziej, wracam do mojego dziadka. James Earl Jones 
 6. Każde pokolenie buntuje się przeciwko swoim ojcom i zaprzyjaźnia się ze swoimi dziadkami. Lewis Mumford 

Złote myśli o dziadku

Dziadkowie są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i miłości - taka sentencja będzie pasować idealnie do laurki lub jako dedykacja do prezentu na Dzień Dziadka. A może spodoba ci się inna ze złotych myśli o dziadkach? Oto lista:
 1. Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota. 
 2. Dziadkowie są po to, by kochać i naprawiać rzeczy. 
 3. Tylko najlepsi ojcowie awansują na dziadka. 
 4. Doskonała miłość czasem nie przychodzi, aż do pojawienia się pierwszego wnuka.
 5. Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem. 
 6. Dziadek – zadasz mu krótkie pytanie, a on ci opowie całą historię.
 7. Rozkosze ojcostwa poznaje się, będąc dziadkiem.
 8. Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Cytaty o mamie - najpiękniejsze memy o macierzyństwie
Zobacz filmik z krótkim zestawieniem naszych najładniejszych i najbardziej trafnych facebookowych memów, które podbiły serca czytelniczek, co widać po ilości udostępnień z naszego profilu Babyonline.pl na Facebooku.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy