dzień kobiet kolorowanki
fot. Adobe Stock

Dzień Kobiet – kolorowanki na 8 marca [10 OBRAZKÓW DO DRUKU]

Kolorowanki na Dzień Kobiet podzieliliśmy na dwa rodzaje – te, które mogą stać się upominkiem oraz takie, które można dać 8 marca dziewczynkom, aby tego dnia pokolorowały obrazki sprawiające im przyjemność. Zobacz 10 rysunków do kolorowania o różnym stopniu trudności, a więc dla mniejszych i większych albo sprawniejszych rączek.
Ewa Janczak-Cwil
dzień kobiet kolorowanki
fot. Adobe Stock
Przygotowaliśmy 10 kolorowanek na Dzień Kobiet. Obrazki do kolorowania mają różny stopień trudności. Z najłatwiejszą kolorowanką poradzi sobie nawet trzylatek, który później z radością wręczy rysunek ukochanej mamie, babci, siostrze albo ulubionej koleżance. A może tym razem w ramach prezentu na Dzień Kobiet warto zrobić nietypowy rysunek? Taki z postacią kobiecą właśnie? Warto to rozważyć. Poniżej 10 kolorowanek idealnych na 8 marca.

Żeby wydrukować obrazek, kliknij go i wydrukuj z okna, które się otworzy.

Dzień Kobiet - kolorowanki na upominek:
1. Kolorowanka na Dzień Kobiet: prosty kwiatek
2. Dzień kobiet kolorowanki: pęk kwiatów
3. 8 marca kolorowanka: rządek kwiatów
4. Dzień kobiet kolorowanki: bukiet kwiatów
5. Dzień kobiet kolorowanki: bukiet maków
Dzień Kobiet - kolorowanki dla dziewczynek:
6. Dzień Kobiet: kolorowanka z dziewczynami w sukienkach
7. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą w kapeluszu
8. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą i balonami
9. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą wśród kwiatów
10. Dzień Kobiet: kolorowanka z marzycielką

Kolorowanka na Dzień Kobiet: prosty kwiatek

Łatwy do pokolorowania obrazek pojedynczego kwiatu. Ma duże powierzchnie, które można wypełnić farbami albo plasteliną. Ciekawym pomysłem będzie też posmarowanie ich klejem i obsypanie brokatem w różnych kolorach. Kolorowanka nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Z tyłu obrazka można dopisać życzenia na Dzień Kobiet.

dzień kobiet kolorowanki prosty kwiatek

Dzień Kobiet: kolorowanka z pękiem kwiatów

Niezbyt trudna kolorowanka na Dzień Kobiet, która zastąpi bukiet kwiatów. Najlepiej będzie ją kolorować flamastrami lub kredkami. Gdy nabierze barw, będzie naprawdę piękna. Nadaje się dla dzieci w wieku 4-5 lat.
dzień kobiet kolorowanki pęk kwiatów

8 marca - kolorowanka z kwiatami

Uroczy obrazek z siedmioma różnymi kwiatami. Z jego pokolorowaniem poradzi sobie 4-5-latek lub starsze dziecko. Niezbędne będą dobrze zaostrzone kredki. Im więcej odcieni kolorów będzie miało do dyspozycji dziecko, tym barwniejszy upominek przygotuje.
dzień kobiet kolorowanki rządek kwiatów

Dzień kobiet: kolorowanka z bukietem kwiatów

Przepiękna kompozycja kwiatowa, nawet taka tylko na papierze, jest najodpowiedniejszym prezentem od dziecka na Dzień Kobiet. Trud włożony w pokolorowanie takiego rysunku jest więcej wart niż bukiet kwiatów przyniesiony z kwiaciarni – wie to każda mama. Obrazek nadaje się dla dzieci w wieku 5 lat i starszych.
dzień kobiet kolorowanki bukiet kwiatów

Dzień kobiet: kolorowanka z bukietem maków

Dość realistyczny rysunek kwiatów podobnych do polnych maków. Idealny dla starszych dzieci, które już wprawnie posługują się kredkami i potrafią, dzięki różnej sile docisku kredki, cieniować wypełnianą powierzchnię. Obrazek powinien spodobać się dzieciom w wieku 6 lat i starszym.
dzień kobiet kolorowanki bukiet maków

Dzień Kobiet: kolorowanka z dziewczynami w sukienkach

Prawie każda dziewczynka lubi sukienki i lalki. Ten obrazek wpisze się w zainteresowania większości małych kobietek, a jego kolorowanie sprawi im wiele radości. Niech mała projektantka mody wyczaruje kolorowe kreacje na Dzień Kobiet.
dzień kobiet kolorowanki dziewczyny w sukienkach

Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą w kapeluszu

Portret kobiety w nietypowym kapeluszu, który przypomina czapkę czarodzieja. Z pewnością spodoba się wszystkim małym wielbicielkom bajek. Można go kolorować i marzyć o mocy, jaką dałby każdej małej kobietce taki kapelusz.
dzień kobiet kolorowanki kobieta w kapeluszu

Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą i balonami

Unoszące się w powietrzu balony to symbol marzeń i nowych możliwości. Idealny obrazek dla każdej dziewczynki, która ma wielkie marzenia. Bo dzisiaj, przy odpowiedniej dawce uporu, każda dziewczynka może w przyszłości zostać kim chce. Obrazek doskonały na 8 marca.

dzień kobiet kolorowanki

Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą wśród kwiatów

Centralną postacią tego dnia powinna być kobieta. Tak jest na tym obrazku, który spodoba się wielu dziewczynkom. Jest tu dużo elementów do pokolorowania, więc zabawy będzie sporo. Gdy kolorowanka będzie już gotowa, warto zapytać kolorującą go dziewczynkę, kim jest kobieta na obrazku, o czym myśli, co chce zrobić? Dzięki temu można sporo dowiedzieć się o własnym dziecku.

dzień kobiet kolorowanki kobieta wsród kwiatów

Dzień Kobiet: kolorowanka z marzycielką

Ten obrazek może stać się impulsem do rozmowy z dzieckiem o roli marzeń i o tym, że nie zawsze spełnienie się marzenia daje tak wielką radość, jak samo robienie planów i oczekiwanie na ich realizację.

dzień kobiet kolorowanki kobieta marzycielka

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy