Co robią fajni ojcowie? [WIDEO]

Wszyscy ojcowie są fajni, ale każdy z pewnością chciałby być jeszcze fajniejszy. Zawsze można więcej, prawda? I to nie tylko w Dzień Ojca. Co robią fajni ojcowie? Sprawdź! I zobacz, jak być fajnym ojcem.

Czy wiesz, że fajni ojcowie wychowują fajne dzieci? Jest o co walczyć, prawda? Wiele zależy od ciebie – naprawdę. I choć nikt nie obiecywał, że wychowywanie dziecka będzie łatwe, warto się do tego przyłożyć. Morze satysfakcji gwarantowane! Co zatem robią fajni ojcowie?

1. Wygłupiają się z dziećmi

Absolutnie nie musisz być srogim i wymagającym tatą. Oczywiście, zasady muszą być (pilnowanie ich to jedno z męskich zadań), ale ważne jest, żeby dzieci znały też twoją ludzką twarz. Nie spodziewasz się, jak wspólne wygłupy (dlaczego nie przy muzyce?) wzmacniają więzi

2. Czytają dzieciom książki

Jak najczęściej, a przynajmniej codziennie na dobranoc. Wspólne chwile spędzone nad książką są absolutnie wyjątkowe, w dodatku o przeczytanych książkach będziecie mogli potem rozmawiać.

3. Zaskakują malucha

Dzieci kochają niespodzianki, np. niespodziewany wypad na ryby, wycieczka do parku dinozaurów, ale także choćby wcześniejszy powrót z pracy i wyjście na lody.

4. Opowiadają dzieciom historie

Na przykład o własnym dzieciństwie (to już tym starszym dzieciom). Dla młodszych maluchów warto wymyślać prostsze opowieści – może nawiązujące do wydarzeń bliskich dziecku?

5. Oglądają z dziećmi rodzinne zdjęcia

To ważne, by dziecko wiedziało sporo o swoich przodkach. Poza tym wspólne oglądanie albumów z rodzinnymi fotografiami to też dobra okazja do wspomnień i rodzinnych opowieści. Nie zaniedbuj tego!

6. Gotują razem z dziećmi

Nic wymyślnego, choćby naleśniki czy jajecznicę. Chodzi o wspólnie spędzany czas i robienie czegoś razem. A nawet jeśli nie lubisz gotować z dziećmi, to zrób im choćby jajecznicę. Taka zrobiona przez tatę będzie smakować absolutnie wyjątkowo – zwłaszcza jeśli na co dzień to mama gotuje.

7. Bywają na przedszkolnych przedstawieniach

Dla dziecka to niezwykle ważne! Sam sobie przypomnij, jak szukałeś swoich rodziców w tłumie, gdy występowałeś w przedszkolnym przedstawieniu. Chodź też na warsztaty w przedszkolu. I koniecznie interesuj się dziecięcymi hobby.

8. Przytulają swoje dzieci

Tak naprawdę przytulanie jest bardzo męskie. I niezwykle wzruszające dla mam. Dziecku natomiast daje siłę, jakiej się nie spodziewasz. Na pewno to doceni.

9. Dają oparcie i tłumaczą świat

Tak, przez kilkanaście pierwszych lat jesteś dla swojego dziecka życiowym guru. Nie zmarnuj tego czasu. Tłumacz dziecku świat i pomagaj mu znaleźć plusy każdej trudnej sytuacji. To naprawdę ważne dla każdego malucha.

I co? Prawda, że jesteś fajnym ojcem?

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy