Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci
fot. Instagram/chodagang

Ewa Chodakowska nie planuje powiększenia rodziny „Ja nie jestem gotowa na taki heroizm”

Ewa Chodakowska przyznała, że wraz z mężem nie planują powiększenia rodziny. Trenerka bała się jednak wcześniej publicznie mówić o swojej wizji rodziny.
Joanna  Biegaj
Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci
fot. Instagram/chodagang
Każda kobieta ma prawo samodzielnie decydować, czy chce zostać mamą, czy nie. Ten wybór nie powinien podlegać opinii innych ludzi. Ostatnio wypowiedziała się na ten temat Ewa Chodakowska.

Ewa Chodakowska o dzieciach: „Wybrałam inną drogę”

Reporter portalu plotek.pl zapytał Ewę Chodakowską, co myśli o pytaniach swoich fanów na temat tego, kiedy zajdzie w ciążę. Trenerka wypowiedziała się na temat planów dotyczących dzieci i powiększenia rodziny.

„Te pytania są zupełnie naturalne. Pytają dziennikarze, pytają obserwatorzy, są po prostu ciekawi. Problem pojawiłby się wtedy, gdybym planowała rodzinę, a dzieci nie mogła mieć. Wtedy ten temat staje się drażliwy. Każdy podejmuje ryzyko indywidualnie, zadając to pytanie. Czy trafi na grunt drażliwy i delikatny i czy jest to wtedy nietaktowne pytanie, albo czy ktoś szczerze odpowiada i mówi, że wybrałam inną drogę i nie planuję” – powiedziała Ewa Chodakowska.

Trenerka wyznała również, że tę decyzję podjęła wspólnie z mężem już wiele lat temu: „Ja i mąż podjęliśmy taką decyzję lata temu, jeszcze przed ślubem. Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy powiększania naszej rodziny, natomiast bałam się o tym mówić. I pytanie, dlaczego właśnie się bałam? To jest przejmujące, że bałam się linczu, wykluczenia, hejtu”.

Trenerka przyznała także, że w pewnym momencie wraz ze swoim mężem zaczęła zwlekać z wyznaniem publicznie prawdy: „Po konsultacji z mężem zaczęliśmy mówić, że planujemy, ale za dwa lata, a te dwa lata minęły osiem lat temu... Dojrzałam chyba do tego, żeby nie mówić już za dwa lata”.

Macierzyństwo to ogromne wyzwanie

Ewa Chodakowska potrafi jednak docenić trud, jaki kobiety wkładają w wychowanie swoich dzieci.

„Kocham kobiety i uważam, że kobiety-matki to bohaterki. To są osoby, które codziennie, w moim mniemaniu, zdobywają Mount Everest i wracają z niego, żeby następnego dnia znów się na niego wspiąć. Ja nie jestem gotowa na taki heroizm i chcę powiedzieć to jasno i wyraźnie. Podziwiam je, osiągają coś, na co mnie nie stać. Mam świadomość, że macierzyństwo to ogromne wyzwanie” – powiedziała trenerka.
 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy