kary za aborcję
fot. Adobe Stock

Fundacja Pro-Prawo do Życia chce kar za aborcję jak za zabójstwo. W Sejmie ruszył proces legislacyjny.

Sejm właśnie rozpatruje projekt zmian w kodeksie karnym. Autorem projektu jest Fundacja Pro-Prawo do Życia. Jej członkowie chcą bezwzględnego zakazu przerywania ciąży.
kary za aborcję
fot. Adobe Stock
Pod projektem podpisało się 130 tysięcy osób. Wszyscy, którzy złożyli swój podpis, uważają, że kara za aborcję powinna być taka sama jak za zabójstwo.

Fundacja Pro: „Wyrok TK nie stanowi bariery dla zabójców”

„Wadliwe zapisy kodeksu karnego powodują, że co roku, tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane. Mafie aborcyjne działają jawnie i jawnie oferują pigułki śmierci w Internecie i na ulicach polskich miast. Ostrożne szacunki mówią o 30 tys. ofiar rocznie" – czytamy w informacji prasowej Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Według autorów projektu: „prawna ochrona życia dzieci poczętych w Polsce jest fikcją” a „Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 nie stanowi istotnej bariery dla zabójców, ponieważ nie odnosi się w żaden sposób do ścigania aborcyjnych przestępstw".
 

22 września 2021 – nie tylko śmierć ciężarnej w Pszczynie

Projekt został złożony w Sejmie 22. września 2021 – dokładnie w dniu, w którym zmarła ciężarna w szpitalu w Pszczynie. Podczas gdy prokuratura bada sprawę śmierci kobiety – Sejm pochyla się nad obostrzeniem przepisów antyaborcyjnych. Jeśli projekt zmian wejdzie w życie – za przerwanie ciąży każdy będzie odpowiadał jak za zabójstwo.

Źródło: onet.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy