Kary za przemieszczanie się w sylwestra
fot. Adobe Stock

Kary do 30 tys. zł za chodzenie w Sylwestra: mają być pobierane z konta w ciągu tygodnia!

Za przemieszczanie się w sylwestrową noc grozi nawet 30 tysięcy zł kary. Niejasne zalecenia co do godziny policyjnej w Sylwestra skomentował minister zdrowia: wg jego zapowiedzi policja będzie z całą stanowczością egzekwować zakaz, a pieniądze od ukaranych będą pobierane z konta w ciągu 7 dni.
Magdalena Drab
Kary za przemieszczanie się w sylwestra
fot. Adobe Stock
W Sylwestra między godziną 19 wieczorem a 6 rano nie będzie można przemieszczać się i chodzić po ulicach. Zakaz ma być bezwzględnie egzekwowany, a policja ma bez wahania wymierzać kary. I o nie małe, bo za zlekceważenie tzw. godziny policyjnej w sylwestrową noc grozi nawet 30 tys. zł kary.

Kary za przemieszczanie się w Sylwestra

Mimo że premier Mateusz Morawiecki zaprzeczył ostatnio, jakoby w Sylwestra miała być wprowadzona godzina policyjna, to zakaz poruszania się będzie jednak obowiązywał. Potwierdził to minister zdrowia, Adam Niedzielski, pytany w Radiu Zet, czy policja będzie karać mandatami osoby swobodnie przemieszczające się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Co więcej, nakładane kary pieniężne mają być pobierane bezpośrednio z kont bankowych ukaranych.

„Od strony prawnej to postępowanie wygląda w ten sposób, że jest wymierzona kara w wysokości do 30 tys. i ona w ciągu 7 dni jest egzekwowana z konta” − powiedział minister zdrowia w Radiu Zet.

Skąd tak niejasne zalecenia co do przepisów obowiązujących w Sylwestra? Zdaniem rzecznika rządu premier Morawiecki 
nie chciał nazywać zakazu przemieszczania się godziną policyjną, co jednak nie zmienia faktu, że Sylwestra bezpieczniej spędzić w domu. 

„Godzina policyjna kojarzy się w Polsce w sposób jednoznaczny, dlatego też pan premier odniósł się do tego w ten sposób na konferencji prasowej, natomiast aktualne są przepisy dotyczące ograniczenia przemieszczania się w tym czasie. Wszystko po to, aby właśnie nie dochodziło do zgromadzeń publicznych szerokich. Zresztą one same w sobie są innymi przepisami ograniczone na czas epidemii” − wyjaśnił w TVP Info rzecznik rządu, Piotr Muller.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy