Hafija.pl
fot. mat. prasowe

Hafija, autorka bloga o karmieniu piersią, mówi o wygranej w konkursie Blog Roku

Ekspercki i mądry – tak jurorzy Bloga Roku mówili o blogu Agaty Aleksandrowicz, Hafija.pl. Czytaj rozmowę z Agatą o jej wygranej w konkursie Blog Roku 2014.
Sylwia Niemczyk
Hafija.pl
fot. mat. prasowe

W jubileuszowej, 10. edycji konkursu Bloga Roku w kategorii blogów pareningowych wygrała Hafija.pl – blog o karmieniu piersią. Znajdziecie na nim nie tylko wsparcie dla karmiących mam, ale też mnóstwo rzetelnych informacji o karmieniu naturalnym. Jurorzy Bloga Roku, przyznali mu także Wyróżnienie Główne: za eksperckość i niszczenie stereotypów związanych z odpowiedzialnym rodzicielstwem. Autorką bloga Hafija.pl jest Agata Aleksandrowicz, która odbierając nagrodę powiedziała, że jeszcze 5 lat temu, gdy była – jak sama określiła – sfrustrowaną urzędniczką, nawet nie przypuszczała, że narodziny jej synka i pisanie bloga może aż tak zmienić jej życie. Pytamy ją o blogowanie i karmienie:

Jakie to uczucie: być najlepszym blogerem parentingowym?

– To wielka radość! Nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że to, co robię, promując karmienie naturalne, jest ważne nie tylko dla samych karmiących mam, ale też dla osób, które patrzą na mój blog zupełnie z zewnątrz.

Dostałaś dwie nagrody: nie tylko Najlepszy blog parentingowy, lecz także główne wyróżnienie w kategorii Bloga Roku 2014. Która z tych nagród jest dla ciebie ważniejsza?

– Obie są dla mnie tak samo bardzo ważne. Kategoria blogi parentingowe była bardzo mocna i jestem niesamowicie szczęśliwa, że pani Edyta Jungowska, jurorka w mojej kategorii, wybrała wśród tylu świetnych blogów właśnie mnie. Z kolei Wyróżnienie Główne było dla mnie zupełną niespodzianką – nie sądziłam, że blog o karmieniu piersią, bądź co bądź, niszowy nawet jeśli chodzi o blogi parentingowe, może zostać aż tak doceniony.

Jesteś pełnoetatową blogerką?

– Nie, oprócz pisania bloga, robię też dużo innych rzeczy. Pracuję w normalnym wymiarze godzin w wydawnictwie Mamania, prowadzę Kwartalnik Laktacyjny, czyli internetowe pismo o karmieniu piersią, poza tym mam jeszcze kilka innych wymarzonych projektów do dopracowania, ale jeszcze za wcześnie by o nich mówić.

Karmisz jeszcze synka piersią?

– Tydzień temu skończyłam, tuż przed czwartymi urodzinami mojego synka. Razem zdecydowaliśmy, że to już koniec karmienia naturalnego. Ale to, że już nie karmię, na pewno nie znaczy, że przestanę o tym pisać. To naprawdę mnie interesuje, choć rzeczywiście od pewnego czasu trochę rozszerzam tematykę bloga. Moim drugim głównym tematem powoli staje się wsparcie młodych mam w kontekście powrotu do życia intymnego po porodzie. To też jest bardzo zaniedbana strefa – bardzo mało się mówi na ten temat, tymczasem u wielu kobiet sprawy intymności po porodzie budzą wiele frustracji. Zrobiłam niedawno u siebie na blogu ankietę dla moich czytelniczek, czy ten temat je interesuje, i dostałam kilkaset odpowiedzi!

Jurorzy Bloga Roku podkreślili, że wielką zaletą twojego bloga jest jego eksperckość. Pisząc o intymności też ją zachowujesz?

Na temat intymności kobiet nie wiem – mam nadzieję, że jeszcze nie wiem! – tak dużo, jak bym chciała, dlatego wolę na moim blogu oddać głos specjalistom: psychologom, seksuologom. Mam plan stworzenia serii wywiadów: już kilka powstało, na pewno będzie ich więcej.

Zajrzyj na Najlepszy Blog Parentingowy 2014: Hafija.pl – polecamy!
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy