GRY
 
 

Pocałuj ją w czoło i powiedz, że kochasz – czyli krótki poradnik dla panów

Choć to poradnik dla tatusiów, powinny go przeczytać także mamy. To przecież one wiedzą najlepiej, co tak naprawdę chciałyby usłyszeć od swoich partnerów. W końcu mama to też kobieta!

Uśmiechnięci rodzice siedzą przy stole z niemowlakiem
fot. Fotolia
Powiedzmy sobie wprost: spotykając się z kobietą, mężczyzna nie myśli "O, będzie dobrą matką". Jednak gdy na świecie pojawia się dziecko, wszystko się zmienia. Ona zostaje "mamą", on – "tatą". Burza hormonów, niewyspanie i zmęczenie są uciążliwe dla obojga rodziców, jednak w większości przypadków to mama ma na głowie cały dom. Wiemy, że jest wielu tatusiów, którzy mają tyle samo obowiązków, co mamy, jednak wciąż są tacy, którzy czasem zapominają, że mama też kobieta...

To ściąga dla panów, którzy zapomnieli, że nie tylko oni są zmęczeni, niewyspani i głodni. Że nowy członek rodziny, choć stanowi jej centrum, jest tak samo ważny, jak jego mama. Co robić? Wystarczą drobiazgi.

1. Mów, że ją kochasz

Co najmniej raz dziennie. Burza hormonów wciąż trwa, potrzebujesz czasu, żeby ją przetrwać. Bądź cierpliwy. Bądź oparciem i podporą, kimś, na kim można polegać. Zwykłe "kocham cię" jest w stanie zdziałać cuda: uspokoić, rozczulić, wywołać uśmiech.

2. Pocałuj ją w czoło

Niemowlęta, szczególnie śpiące, to najpiękniejszy widok dla każdego rodzica. Pamiętaj, żeby całując w czoło malca, pocałować także jego mamę. To niewielki gest, ale bardzo ważny. Ona potrzebuje twojej uwagi i zainteresowania tak samo, jak dziecko.

3. Weź prysznic, zgol brodę

Nie spałeś od tygodni, ona także. Jeśli słyszysz codziennie "zrób coś z tą brodą", może to już czas, żeby rzeczywiście coś zrobić? Słowa nie są potrzebne, żeby pokazać, że nam zależy.

4. Mów, że jest piękna, tak często, jak to możliwe

Nawet najbardziej pewna siebie kobieta chce usłyszeć, że jest piękna. Szczególnie po porodzie, kiedy ciało zmienia się w naturalny sposób. Wyobraź sobie, że jesteście nastolatkami i chcesz, żeby zwróciła na ciebie uwagę. Drobne gesty i miłe (szczere!) słowa to coś, czego potrzebuje.

5. Pozmywaj naczynia

Zrób pranie. Posprzątaj w domu. Umyj okna. Powieś ten obraz, o którym słyszysz od kilku miesięcy. To naprawdę niewiele, ale dzielenie codziennych obowiązków zbliża i pokazujecie, że jesteście w tym wszystkim razem. To przecież także twój bałagan.

Czujecie, że w codziennym życiu wasi partnerzy są dla was wsparciem?

Czytaj także: Brudna pielucha w lodówce, czyli 13 oznak braku snu

źródło: fatherly.com
Redakcja poleca: Ten film wyciśnie łzy u każdego rodzica – rodzicielstwo w 84 sekundach
Udaj się z nami w podróż zaczynająca się od 2 kresek na teście, zdjęcia z USG, a kończącą się gdy...
Doładuj
Przeładuj