dziewczynka śpi z ulubioną maskotką
fot. AdobeStock

Chcesz, by twoje dziecko łatwiej zasypiało i dłużej spało? Ten sposób nie jest drogi i bardzo skuteczny!

Czy twój kilkulatek ma co wieczór problem z wyciszeniem się, zasypianiem i ciągle wybudza się w nocy? Warto spróbować tej prostej metody, która zrelaksuje i dziecko, i ciebie!
Weronika Zagojska
dziewczynka śpi z ulubioną maskotką
fot. AdobeStock
Co można zrobić, by po kąpieli, bajce i zgaszeniu światła nastąpiła błoga cisza i regenerujący sen najlepiej do rana? Możesz dziecko wyciszyć i pomóc mu szybko zasnąć. Jak? Ćwicz z nim... jogę! To wcale nie jest trudne. Jeśli sama jeszcze nie ćwiczyłaś, warto zapisać się na zajęcia, są też takie specjalne dla dzieci. Możesz też kupić książki, które krok po kroku wyjaśniają jak zrobić to dobrze. By zachęcić malucha wystarczy fajna mata w kolorowe wzorki (i to wcale nie taka za 300 zł!) i proste asany lub ćwiczenia oddechowe. To pomoże zrelaksować się także tobie po całym dniu.
 
Co jeszcze warto wiedzieć? Takie proste ćwiczenia z elementami jogi świetnie wpływają na dzieci, które przeżywają bunty kilkulatków, ciężkie chwile w przedszkolu lub są nadwrażliwe i emocjonalne. Jeśli zapiszesz malucha na zajęcia dla dzieci, tam zostaną dostosowane ćwiczenia także do temperamentu dziecka. Nawet ruchliwy maluch, który nie usiedzi w miejscu, będzie czerpał z nich radość. Dzieci mogą naśladować zwierzątka i świetnie się przy tym bawić. Joga jest też idealna dla kobiet w ciąży!
 

Książki o jodze dla dzieci

Warto też zaopatrzyć się w książki do jogi dla najmłodszych. Nasz numer 1 to "Ja, joga", która może zainspirować do ćwiczenia jogi czytelników w każdym wieku. Znajdziecie w nim dostosowane do dzieci instrukcje praktykowania jogi, tak by wzmocnić ciało, uspokoić umysł i rozbudzić wyobraźnię.
 
Książka "Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo" to pozycja, którą napisała wieloletnia instruktorka jogi i prezentuje krok po kroku 20 prostych ćwiczeń, które pomagają najmłodszym skojarzyć je z zachowaniem dobrze im znanych zwierząt. Dziecko może poczuć się odważne jak lew, szybkie jak zając, bystre jak orzeł, radosne jak delfin i mądrze niespieszne jak żółw! Pogoda ducha, spokój wewnętrzny, pewność siebie i rozwijanie umiejętności koncentracji to najważniejsze korzyści, jakie odnoszą dzieci z uprawiania jogi od najmłodszych lat.
"Dorastaj z jogą. Joga dla dzieci" to książeczka, dzięki której dzieci mogą nauczyć się prostych i przydatnych pozycji jogi nazywanych asanami. Wystarczy naśladować właśnie zwierzęta, ptaki, ale też drzewa lub przedmioty. Książka ta uczy dzieci, czym jest joga i jak ją ćwiczyć, wykorzystując zabawę, gry, piękne ilustracje, wierszyki i interesujące opowieści.


Zobacz też: Joga dla dzieci - czy to dobre zajęcia dla malucha? Wyjaśnia joginka i psycholog [content:0_26022,0_26016,0_26010,0_26005:CMNews]
Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga dla kobiet w ciąży - instrukcja video
Planujesz potomstwo lub już jesteś w ciąży? - specjalnie dla naszych przyszłych mam przygotowaliśmy instrukcję jogi na video. Zobacz jakie asany (ćwiczenia) możesz wykonywać będąc w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy