jak zrobić zakładkę do książki
fot. Adobe Stock

Jak zrobić zakładkę do książki?

Zakładka do książki to fajny pomysł na prezent typu „zrób to sam”. Podpowiadamy, jak zrobić ładną i praktyczną zakładkę z papieru, w tym ulubiony dziecięcy wzór – zakładkę kota. Podsuwamy gotowe szablony do zrobienia prostych zakładek.
Magdalena Drab
jak zrobić zakładkę do książki
fot. Adobe Stock
Zakładka do książki przyda się zarówno dziecku, jak i rodzicom i dziadkom. Dlaczego więc nie zrobić jej samodzielnie? Zakładka do książki DIY to miły drobiazg, a ozdobiony samodzielnie przez malucha sprawi radość bliskim. Pokazujemy, jak zrobić prostą zakładkę z papieru według ładnych wzorów i szablonów.

Jak zrobić zakładkę do książki?

Wykonanie zakładki do książki jest proste, a przy okazji może być kreatywną zabawą. Można zrobić zakładkę zgodnie z własnym pomysłem i dowolnie ją ozdobić albo skorzystać z szablonu, np. w kształcie kota lub innego zwierzęcia. Pamiętaj, że zakładka powinna być dość długa i szeroka, by nie ginęła w książce.

Aby zrobić ładną zakładkę, naszykuj:
  • papier techniczny w różnych kolorach,
  • nożyczki,
  • linijkę,
  • ołówek,
  • wstążkę lub włóczkę,
  • flamastry lub farby,
  • dziurkacz.

Jak zrobić zakładkę z papieru?
1. Wytnij z papieru technicznego prostokąt w dowolnym wymiarze (o długości co najmniej 10 cm).
2. Ozdób z dzieckiem zakładkę według własnego pomysłu – pomalujcie ją kredkami, farbami albo naklejcie wycięte ozdoby z papieru kolorowego.

jak ozdobić zakładkękolorowanie zakładki do książki
3. Wytnij dziurkaczem na górze zakładki otwór i przełóż przez niego wstążkę. Na wstążkę lub włóczkę można nawlec koraliki.

zakładka

Zakładka do książki: szablony

Możesz też wydrukować gotowy szablon do zrobienia zakładki – wystarczy go odrysować na grubym papierze technicznym, pokolorować i ozdobić według uznania. Wykorzystajcie te wzory, a zwłaszcza bardzo popularny wśród dzieci szablon do zrobienia zakładki kota.

Zakładka do książki – kot

jak zrobić zakładkę kota
Redakcja poleca: Jak zrobić wazon z włóczki – prosty i efektowny pomysł na DIY prezent
Aby sprawić mamie radość i podarować jej superprezent z okazji Dnia Matki, wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci. Bo nic tak nie wzrusza mam jak prezenty wykonane własnoręcznie przez dziecko. Zobaczcie prosty patent na wazon z włóczki, który doskonale sprawdzi się jako prezent na Dzień Matki.

Zakładka do książki – pies

jak zrobić zakładkę psa

Jak zrobić zakładkę do książki dla dzieci?

Jeśli wydrukujesz jeden ze wzorów, dziecko może go też wyciąć, nakleić na papier techniczny, a następnie ponownie wyciąć na kształt zakładki. Zakładkę do książki warto podpisać albo umieścić na niej specjalną dedykację.

Zakładka do książki z miejscem na podpis

jak zrobić zakładkę

Zakładki do książek: szablony w kształcie zwierząt

zakładki do książek

Zakładka do kolorowania

zakładka do kolorowania
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy