Jak długo karmić piersią?
fot. Davina Wright / dailymail.co.uk

Karmi piersią 5-letnie trojaczki i nie zamierza przestać. Dlaczego?

"Trojaczki chciałam karmić piersią około 2 lat. Cóż, nie wyszło i wciąż to robię" – pisze mama 5-latków.
Hanna Szczesiak
Jak długo karmić piersią?
fot. Davina Wright / dailymail.co.uk
Davina Wright ma 47 lat i wciąż karmi piersią 5-letnie trojaczki. Jak sama przyznaje, ma już dość karmienia i chciałaby, żeby maluchy same z niego zrezygnowały, tak, jak zrobiły to jej starsze dzieci.

Karmienie piersią trojaczków

"Dwoje moich starszych dzieci przestało jeść z mojej piersi około 13 miesiąca życia. Trojaczki chciałam karmić piersią około 2 lat. Cóż, nie wyszło i wciąż to robię. Szczerze mówiąc, chciałabym odstawić je już teraz. Jestem zmęczona, jestem wykończona, jestem pewna, że nie zrzucę ostatnich "ciążowych kilogramów", jeśli nie przestaną. To nie chodzi o to, że chcę odzyskać swoje ciało, bo mam dość trojaczków wspinających się na mnie i traktujących mnie jak worek treningowy. Chodzi o to, że czuję, że to już za mną" – napisała Davina na blogu The Milk Meg.

Zobacz także: Jak długo karmić piersią? Obalamy mity!


fot. Davina Wright via dailymail.co.uk
Redakcja poleca: Przełomowe odkrycie dotyczące składu mleka matki [WIDEO]
Mleko mamy: wiadomo, że odżywia, wiemy, że chroni przed chorobami, zwiększa IQ dziecka... Teraz naukowcom udało się odkryć jeszcze jedną ważną rzecz dotyczącą pokarmu kobiecego - pełniący niezwykle istotną funkcję składnik - HMO.

Kiedy przestać karmić piersią?

Davina napisała również, że ma problem z ustaleniem granic i odmówieniem dzieciom karmienia. Kiedy maluchy mówią, że jej pierś je uszczęśliwia, trudno jest jej powiedzieć "nie". Postanowiła, że będzie czekać i karmić je tak długo, aż same uznają, że nie potrzebują już piersi mamy.

Chociaż lekarze zalecają, by karmić dzieci piersią przez rok, średnia długość karmienia na świecie wynosi od 2 do 4 lat! Co, według was, powinna zrobić Davina? Jak odstawić od piersi dziecko w wieku przedszkolnym, które otwarcie mówi, że potrzebuje bliskości z mamą, bo to je uspokaja i uszczęśliwia? Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Czy można karmić piersią zbyt długo?

źródło: The Milk Meg / dailymail.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 4 na 33 głosy

Zobacz także

Popularne tematy