GRY
 
 

O tej jednej zalecie karmienia piersią jeszcze nie słyszałaś!

Karmienie piersią to mnóstwo korzyści dla mamy i dziecka. Okazuje się, karmienie piersią ma jeszcze jedną zaletę... To dobra wiadomość dla mam, które boją się, że ich maluchy będą niejadkami!

Korzyści karmienia piersią
fot. Fotolia
Każda mama słyszała o zaletach karmienia piersią. Badacze z Filadelfii odkryli kolejną z korzyści: dzieci karmione piersią chętniej jedzą warzywa. Jest jednak jeden haczyk – żeby maluch jadł warzywa, jego mama sama musi je jeść podczas karmienia.

Sposób na niejadka – warzywa w diecie mamy

Dla dzieci przyzwyczajonych do smaku mleka mamy każdy inny smak wprowadzanych do diety produktów jest intensywny. Naukowcy z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii odkryli, że dzieci wyczuwają w mleku mamy smak warzyw i przyzwyczajają się do niego. Dzięki temu maluchy, których mamy jadły dużo warzyw i owoców podczas karmienia piersią, chętniej jedzą warzywa w przyszłości.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 3
Zobacz, jak karmić dziecko w pozycji spod pachy.

Na czym polegało badanie?

W badaniu wzięło udział 97 kobiet. W okresie karmienia piły sok marchwiowy i jadły buraki oraz seler. Następnie obserwowały wybory żywieniowe swoich dzieci. Kobiety zostały podzielone na pięć grup. Trzy z nich piły pół szklanki soku przed karmieniem przez miesiąc. Każda z tych trzech grup rozpoczęła picie soku w innym momencie – kolejno w 2., 6., i 10. tygodniu życia dziecka. Czwarta grupa zaczęła pić sok w 2. tygodniu życia dziecka i piła go przez trzy miesiące. Piąta grupa była grupą kontrolną, która nie piła soku.

Drugim etapem badania było obserwowanie wyborów dzieci, gdy w ich diecie pojawiły się produkty stałe. Każdemu z maluchów zaproponowano trzy rodzaje płatków: zbożowe naturalne, z dodatkiem marchewki i z brokułem. Dzieci, których mamy piły sok marchwiowy, wybierały płatki z dodatkiem warzyw. Te z dzieci, których mamy zaczęły pić sok najwcześniej (w 2. tygodniu życia), zjadały więcej i szybciej niż pozostałe maluchy.

Co myślicie o tym badaniu? Czy wasza dieta w czasie karmienia miała wpływ na wasze dzieci? Piszcie komentarze!

Zobacz także: Anna Lewandowska ekspertką od diety karmiących? Krewetki z chili podzieliły fanów

Źródło: independent.co.uk
Doładuj
Przeładuj