Katecheta zarażony koronawirusem
fot. Adobe Stock

Katecheta z koronawirusem uczył dzieci. Sanepid: kwarantanna niepotrzebna!

Katecheta ze szkoły w Tulcach miał kontakt z dziećmi, zanim wykryto u niego koronawirusa. Co zaskakujące, żaden z jego uczniów nie został skierowany na kwarantannę.
Magdalena Drab
Katecheta zarażony koronawirusem
fot. Adobe Stock
Zakażony koronawirusem katecheta pracuje w Zespole Szkół w Tulcach (woj. wielkopolskie). W pracy pojawił się 4 września, a dopiero później wykryto u niego chorobę Covid-19. Mimo to żadne z dzieci ani nikt z pracowników szkoły decyzją sanepidu nie został wysłany na przymusową kwarantannę.

Katecheta z koronawirusem. Co z kwarantanną?

Katecheta ze szkoły we wsi Tulce został objęty domową izolacją z powodu koronawirusa − donosi poznańska Gazeta Wyborcza. Wcześniej miał kontakt z kilkudziesięcioma uczniami, ale o pozytywnym wyniku jego testu na koronawirusa dyrekcja szkoły dowiedziała się dopiero wczoraj. Dziwi także decyzja sanepidu: ani dzieci, ani nauczyciele nie zostali wysłani na kwarantannę. Szkoła funkcjonuje bez zmian, zalecono jedynie kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

„Szanowni Państwo, właśnie dostałem informację, że jeden z pracowników szkoły miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Osoba to od ponad tygodnia jest nieobecna w pracy. Kontaktowałem się z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, który zalecił wszystkim uczniom i pracownikom wzmożoną obserwację stanu swojego zdrowia” − poinformował rodziców dyrektor szkoły Andrzej Szymczak.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Koronawirus: kiedy kwarantanna jest konieczna?

Dlaczego dzieci, które miały kontakt z zakażonym księdzem, nadal chodzą do szkoły? Zgodnie z zaleceniami sanepidu takie wyjątkowe środki ostrożności podejmuje się wyłącznie wtedy, gdy u którejś z osób wystąpią objawy zakażenia koronawirusem. Na szczęście żadne z dzieci nie ma takich objawów. W izolacji przebywa za to proboszcz parafii w Tulcach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy