kiedy gra reprezentacja Polski
fot. Adobe Stock

Kiedy gra reprezentacja Polski w piłce nożnej [TERMINARZ EURO w 2021]

Wszyscy mali i duzi fani piłki nożnej muszą wiedzieć, kiedy gra reprezentacja Polski na Euro. Przedstawiamy dokładny terminarz meczów, w których zagra nasza drużyna. Zaplanujcie razem z nim rodzinny wieczór z piłką nożną.
Joanna  Biegaj
kiedy gra reprezentacja Polski
fot. Adobe Stock
Jeśli masz w domu małego lub dużego fana piłki nożnej lub sama ekscytujesz się futbolem, na pewno wiesz, że zaczyna się wielkie piłkarskie święto, czyli Euro 2020. Meczów rozgrywanych w ramach Euro jest dużo, więc można pogubić się w terminach rozgrywek. Dlatego przygotowaliśmy terminarz, kiedy grają podopieczni Paulo Sousy. Będziemy „trzymać rękę na pulsie” i na bieżąco go aktualizować, jeśli tylko nasi piłkarze przejdą do kolejnej fazy turnieju. Gorąco im tego życzymy.

Kiedy gra reprezentacja Polski w piłce nożnej

Przed nami rozgrywki w fazie grupowej. Reprezentacja Polski zmierzy się w nich z drużynami Słowacji, Hiszpanii i Szwecji.  Oto spis dat, kiedy gra polska kadra.

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:
  • Polska – Słowacja (poniedziałek, 14 czerwca, godz. 18:00, Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu),
  • Polska – Hiszpania  (sobota, 19 czerwca, godz. 21:00, Estadio La Cartuja w Sewilli),
  • Polska – Szwecja (środa, 23 czerwca, godz. 18:00, Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu).

Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na żywo:
  • na antenach TVP (w tym w jakości 4K),
  • online w TVPSPORT.PL,
  • w aplikacji mobilnej TVP Sport,
  • w telewizji hybrydowej.

Euro 2020 czy 2021 – o co w tym chodzi?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej miały odbyć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 zostały przeniesione o rok (dla porządku pozostawiono nazwę Euro 2020). Podczas Euro w 2021 zostanie rozegranych 51 meczów. Spotkania odbędą się na jedenastu stadionach w różnych krajach Europy. Będzie to szesnasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn.

Inauguracja Mistrzostw Europy 11 czerwca 2021. o godzinie 21. Pierwszy mecz zostanie rozegrany między reprezentacjami Włoch i Turcji na stadionie w Rzymie.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy