kobieta zasłabła na ulicy, w domu zostało dziecko
fot. Adobe Stock

Zasłabła na ulicy, ale zanim zemdlała, myślała tylko o dziecku: zostało SAMO w domu!

Gdy strażnicy miejscy i ratownicy pogotowia reanimowali słabnącą kobietę, ona myślała jedynie o dziecku pozostawionym w domu. 9-letnia dziewczynka czekała na mamę całkiem sama w mieszkaniu. Strażnicy miejscy postanowili odszukać dziecko, mimo że nie znali dokładnego adresu zamieszkania kobiety.
Magdalena Drab
kobieta zasłabła na ulicy, w domu zostało dziecko
fot. Adobe Stock
Strażnicy miejscy zareagowali błyskawicznie, gdy tylko zauważyli na ulicy kobietę tracącą przytomność. Na miejsce szybko przyjechało pogotowie, ale mdlejąca kobieta martwiła się tylko o jedno: dziecko, które zostawiła samo w domu. Zanim straciła przytomność, poprosiła strażników o pomoc. Nie zdążyła jednak podać adresu.

Kobieta zemdlała na ulicy, w domu zostało dziecko

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 15 stycznia na skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej i Modlińskiej w Warszawie. Jak informuje portal ibialoleka.pl, stan kobiety szybko się pogarszał, ale zanim straciła przytomność i przewieziono ją do szpitala, poprosiła funkcjonariuszy o pomoc córce − dziewczynka została sama w domu! Kobieta czuła się już na tyle źle, że nie zdążyła podać swojego adresu.

Niestety okazało się też, że adres w jej dowodzie osobistym jest nieaktualny, a obecni mieszkańcy nie znają byłej lokatorki. Strażnicy miejscy ścigali się z czasem! Nie dali jednak za wygraną i po rozmowach z innymi mieszkańcami osiedla ustalili miejsce pobytu dziecka. Gdy wreszcie weszli do mieszkania, znaleźli w nim zapłakaną 9-latkę. Dziewczynka podała numer telefonu do starszej siostry i wkrótce trafiła pod opiekę rodziny.

Przypominamy, że polskie prawo nie określa jednoznacznie, od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu. Z pewnością bez opieki nie wolno zostawić dziecka, które nie ukończyło 7 lat. Specjaliści radzą jednak, by nie zostawiać samych w domu dzieci młodszych niż 10-letnie. 

To wspaniale, że zarówno mama, jak i strażnicy miejscy, wykazali się takim heroizmem w próbie dotarcia do dziewczynki!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy