GRY
 
 

Wielkanocne kolorowanki dla dzieci - do wydruku

W oczekiwaniu na święta, przeznaczcie czas na rodzinne spacery, a kiedy pogoda nie dopisze - kilka chwil spędzonych ze swoim dzieckiem na zabawie w domu lub nad kolorowanką będzie równie radosne. Udanej zabawy!

Wielkanoc to radosne, wiosenne i lubiane przez dzieci święta wiążące się z wieloma kolorowymi tradycjami takimi jak malowanie pisanek. Podczas przygotowań do Wielkanocy, warto usiąść razem z dzieckiem i porozmawiać na temat świąt. Opowiedz mu o tradycjach wielkanocnych - dlaczego chodzimy ze święconką do kościoła? Co symbolizują pisanki? 

Kolorowanki na Wielkanoc jako przygotowanie do świąt

Takie rozmowy z dzieckiem o Wielkanocy mogą być elementem świątecznych przygotowań. Porozmawiajcie podczas malowania pisanek albo kolorowania kolorowanek dla dzieci z wielkanocnymi motywami. Kiedy będziecie kolorować z dzieckiem zajączki i wielkanocne kurczaczki z pisankami, możesz opowiedzieć dziecku o koszyczku wielkanocnym, jakie potrawy jemy podczas wielkanocnego śniadania i dlaczego jajko i pisanki są symbolem Wielkanocy. Wybierz jedną z naszych 11 wielkanocnych kolorowanek. Znajdziesz wśród nich wesołe wielkanocne zające, pisanki, dzieci z koszyczkiem wielkanocnym. Wystarczy kliknąć w wybrany obrazek, by wydrukować wielkanocną kolorowankę.
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!

Kolorowanka wielkanocna - Zając z pisanką - wydrukuj!


schemat żywienia niemowląt, rozszerzanie diety niemowlaka, karmienie niemowlaka

Wielkanocny zajączek niosący ogromną pisankę jest prostą kolorowanką już dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się kolorowania. Pozwól swojemu dziecku, by samo wybrało w jakich kolorach ma być pisanka, to wyćwiczy jego zdolności manualne podczas ozdabiania jajka kolorowanki.
Zobacz też inne kolorowanki wielkanocne dla dzieci:
  1. Wielkanocny zajączek z koszyczkiem wielkanocnym
  2. Chłopiec kolorujący pisankę
  3. Kurczaczek wielkanocny z pisankami
  4. Dzieci z wielkanocnym koszyczkiem
  5. Wielkanocny zając z pisankami
  6. Wielkanocny kurczak z pisankami
  7. Zajączek wielkanocny z pisankami
  8. Wielkanocny zając ze święconką
  9. Zajączek kolorujący pisankę
  10. Wielkanocne zajączki z babką wielkanocną

Doładuj
Przeładuj