Zajączki wielkanocne przy stole
fot. Fotolia

Wielkanocne kolorowanki dla dzieci [kolorowanki do druku]

W oczekiwaniu na święta, przeznaczcie czas na rodzinne spacery, a kiedy pogoda nie dopisze - kolorowanka sprawi dziecku równie dużo radości. Udanej zabawy!
Monika Karbarczyk
Wielkanoc to radosne, wiosenne i lubiane przez dzieci święta wiążące się z wieloma kolorowymi tradycjami takimi jak malowanie pisanek. Podczas przygotowań do Wielkanocy, warto usiąść razem z dzieckiem i porozmawiać na temat świąt. Opowiedz mu o tradycjach wielkanocnych – dlaczego chodzimy ze święconką do kościoła? Co symbolizują pisanki? Świetną okazją do takich rozmów jest wspólne kolorowanie pisanek, także tych wydrukowanych.

Kolorowanki do druku na Wielkanoc: przygotowanie do świąt

Rozmowy z dzieckiem o Wielkanocy mogą być elementem świątecznych przygotowań. Porozmawiajcie podczas malowania pisanek albo kolorowania kolorowanek dla dzieci z wielkanocnymi motywami. Kiedy będziecie kolorować z dzieckiem zajączki i wielkanocne kurczaczki z pisankami, możesz opowiedzieć dziecku o koszyczku wielkanocnym, jakie potrawy jemy podczas wielkanocnego śniadania i dlaczego jajko i pisanki są symbolem Wielkanocy.
Wybierz jedną z naszych 15 wielkanocnych kolorowanek. Znajdziesz wśród nich wesołe wielkanocne zające, pisanki i kurczaczki. Wystarczy kliknąć w wybrany obrazek, by wydrukować kolorowankę. Poniżej pierwsza z nich. Kolejne na kolejnych stronach tego materiału. Dobrej zabawy!

Spis kolorowanek:
 1. Kurczak ze spadochronem 1
 2. Kurczak ze spadochronem 2
 3. Wielkanocny zajączek
 4. Koszyczek z pisankami
 5. Kurczaczek w pisance
 6. Radosny kurczak
 7. Kurczak lecący w koszyczku
 8. Kwoka z pisklętami
 9. Kurczaczek na górze z pisanek
 10. Kurczaczek w koszyczku
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.

Kurczak niesiony wiatrem ze spadochronem – kliknij i wydrukuj!


Wesoły kurczak leci na pasiastym spadochronie ze skorupki jaja. Rysunek jest idealny dla młodszych dzieci, gdyż nie wymaga wielkie precyzji w kolorowaniu.
 


Kurczak na spadochronie w kropki - kolorowanka na WielkanocKurczak swobodnie spadający ze spadochronem ze skorupki jaja. Nieco bardziej pracochłonny niż ten poprzedni, ale ciągle w zasięgu możliwości każdego przedszkolaka!

Wielkanocny zajączek – kliknij i wydrukuj!

Sympatyczny zajączek – bardzo prosta kolorowanka. Bardziej uzdolnione manualnie dzieci mogą mu dorysować dodatkowe elementy, np. wzorzystą koszulkę.
 

 

Koszyczek z pisankami – kliknij i wydrukuj!

Przy okazji kolorowania tego rysunku możesz wytłumaczyć dziecku, skąd wziął się zwyczaj malowania pisanek i co zwykle znajduje się w wielkanocnym koszyku, który zanosi się do święcenia. Zabawa i nauka w jednym!
 

Kurczaczek w pisance – kliknij i wydrukuj!

Widać, że jeszcze jest mocno oszołomiony przyjściem na świat. Jego mina i wzrok z pewnością rozbawią dziecko. Ciekawe,  jakich kolorów ono użyje do pomalowania skorupek jaj?
 

Radosny kurczak – kliknij i wydrukuj!

Hurrra! Wyklułem się! Niech kolory, które dobierze twoje dziecko do pomalowania tej wielkanocnej kolorowanki, oddadzą radość pisklęcia.
 

Wielkanocny kurczaczek lecący w koszyczku – kliknij i wydrukuj!

Pozwól swojemu maluchowi, by sam wybrał kolory, którymi ozdobi tak liczne pisanki. Możecie  później spróbować odtworzyć te wzory podczas prawdziwego przystrajania jajek.
 


Kwoka z pisklętami i pisankami – kliknij i wydrukuj!

 

Tu jest co kolorować – pokolorowanie mnóstwa drobnych elementów będzie wymagało sporo pracy. To idealna kolorowanka, gdy chcesz dziecko zająć na dłużej. Tylko nie zapomnij później podziwiać jego dzieła!
 

Kurczaczek na górze pisanek – kliknij i wydrukuj!

Na tym rysunku jest całe mnóstwo elementów do pokolorowania. Żeby młodsze dziecko się nie znudziło, możesz pomóc mu kolorować część pisanek. Starsze poradzi sobie doskonale samo! A ty w tym czasie skroisz warzywa na sałatkę ;)
 

Kurczaczek w koszyczku – kliknij i wydrukuj!

Choć nie ma tu pisanek (znajdziesz je na dalszych stronach), obrazek i tak jest wystarczająco wielkanocny. Poproś dziecko, aby pokolorowało kwiatki w swoich ulubionych kolorach, albo w twoich ulubionych kolorach. Czy wiecie, jakie są wasze ulubione kolory?


Spis kolorowanek:

 1. Kurczak ze spadochronem 1
 2. Kurczak ze spadochronem 2
 3. Wielkanocny zajączek
 4. Koszyczek z pisankami
 5. Kurczaczek w pisance
 6. Radosny kurczak
 7. Kurczak lecący w koszyczku
 8. Kwoka z pisklętami
 9. Kurczaczek na górze z pisanek
 10. Kurczaczek w koszyczku
Oceń artykuł

Ocena 6 na 21 głosy

Zobacz także

Popularne tematy