Wielkanocne kolorowanki dla dzieci – 15 obrazków do wydruku

W oczekiwaniu na święta, przeznaczcie czas na rodzinne spacery, a kiedy pogoda nie dopisze - kilka chwil spędzonych ze swoim dzieckiem na zabawie w domu lub nad kolorowanką będzie równie radosne. Udanej zabawy!
Monika Karbarczyk
Wielkanoc to radosne, wiosenne i lubiane przez dzieci święta wiążące się z wieloma kolorowymi tradycjami takimi jak malowanie pisanek. Podczas przygotowań do Wielkanocy, warto usiąść razem z dzieckiem i porozmawiać na temat świąt. Opowiedz mu o tradycjach wielkanocnych – dlaczego chodzimy ze święconką do kościoła? Co symbolizują pisanki? 

Kolorowanki na Wielkanoc jako przygotowanie do świąt

Takie rozmowy z dzieckiem o Wielkanocy mogą być elementem świątecznych przygotowań. Porozmawiajcie podczas malowania pisanek albo kolorowania kolorowanek dla dzieci z wielkanocnymi motywami. Kiedy będziecie kolorować z dzieckiem zajączki i wielkanocne kurczaczki z pisankami, możesz opowiedzieć dziecku o koszyczku wielkanocnym, jakie potrawy jemy podczas wielkanocnego śniadania i dlaczego jajko i pisanki są symbolem Wielkanocy.
Wybierz jedną z naszych 15 wielkanocnych kolorowanek. Znajdziesz wśród nich wesołe wielkanocne zające, pisanki i kurczaczki. Wystarczy kliknąć w wybrany obrazek, by wydrukować kolorowankę. Poniżej pierwsza z nich. Kolejne na kolejnych stronach tego materiału. Dobrej zabawy!

Spis kolorowanek:
 1. Kurczak ze spadochronem 1
 2. Kurczak ze spadochronem 2
 3. Wielkanocny zajączek
 4. Koszyczek z pisankami
 5. Kurczaczek w pisance
 6. Radosny kurczak
 7. Kurczak lecący w koszyczku
 8. Kwoka z pisklętami
 9. Kurczaczek na górze z pisanek
 10. Kurczaczek w koszyczku
 11. Prosta pisanka
 12. Pisanka w kwiatki
 13. Jajo w kropki
 14. Pisanka w paski i fale
 15. Jajo z kwiatkiem i chmurkami
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Kurczak niesiony wiatrem ze spadochronem – kliknij i wydrukuj!


Wesoły kurczak leci na pasiastym spadochronie ze skorupki jaja. Rysunek jest idealny dla młodszych dzieci, gdyż nie wymaga wielkie precyzji w kolorowaniu.
 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Aktywnie, ale bezpiecznie!