Koronawirus: zniesienie drugiego etapu obostrzeń już w maju? Jest stanowisko rządu
fot. adobe stock

Koronawirus: zniesienie drugiego etapu obostrzeń już w maju? Jest stanowisko rządu

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że drugi etap znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja.
Katarzyna Gałązkiewicz
Koronawirus: zniesienie drugiego etapu obostrzeń już w maju? Jest stanowisko rządu
fot. adobe stock
Stopniowy etap rezygnacji z obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa rozpoczął się 20 kwietnia. Od poniedziałku możliwe jest przemieszczanie w celach rekreacyjnych tj.spacer czy jogging, możliwy jest wstęp do lasów i parków, zwiększona została liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego. Zgodnie z zapowiedzią rządu w drugim etapie znoszenia obostrzeń otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Przedstawiciele rządu jednocześnie podkreślają, aby wszelkie aktywności wykonywać stopniowo i mieć na uwadze wciąż duże niebezpieczeństwo zarażenia rozprzestrzeniającym się wirusem

Kolejny etap zniesienia obostrzeń już w maju?

Piotr Müller, namienił, że rząd z umiarkowanym optymizmem patrzy na liczbę zakażonych wirusem w Polsce i jak zapowiada: „Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu – czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem”.
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Co z majówką? 

Müller, zapytany przez dziennikarzy o datę otwarcia hoteli, odpowiedział:

„To duży dylemat, jak postąpić, jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego te dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały, ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu” – mówił rzecznik rządu.

Stopniowe odmrażanie gospodarki

Znoszenie dotychczasowych obostrzeń zostało zapowiedziane przez Premiera Mateusza Morawieckiego na zwołanej 16 kwietnia konferencji. O kolejnych etapach powrotu do normalności mamy być informowani na bieżąco. Warto pamiętać, że do odwołania w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Za brak maseczek naliczane są kary

Źródło: rmffm.pl, TVPinfo.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy