Janusz Korwin-Mikke proponuje klasy koedukacyjne
fot. Adobe Stock

Korwin-Mikke chce odejścia od szkół koedukacyjnych: „Zmniejszy interakcję i przenoszenie koronawirusa”

W trakcie posiedzenia dotyczącego czytania tzw. „ustawy covidowej”, Janusz Korwin-Mikke przedstawił propozycję podziału uczniów szkół… ze względu na płeć!
Aleksandra Zaborowska
Janusz Korwin-Mikke proponuje klasy koedukacyjne
fot. Adobe Stock
Konfederacja zaproponowała wprowadzenie podziału uczniów na klasy według płci, już od drugiego semestru obecnego roku szkolnego. Propozycja padła podczas obrad w sprawie tzw. „ustawy covidowej”. Zmiany miałyby objąć szkoły podstawowe oraz licea. 

Konfederacja chce powrotu klas koedukacyjnych

„Podział na płci zmniejszy liczbę interakcji, co znacznie zmniejszy możliwość przenoszenia się koronawirusa między uczniami. Ma to też aspekt dalekosiężny. Otóż eksperyment, jakim była koedukacja był nieudany. Poziom nauczania w szkołach męskich i żeńskich jest znacznie wyższy od poziomu nauczania w szkołach, gdzie nie ma podziału klas na płci” – zadeklarował Janusz Korwin-Mikke.

Według posła i byłego kandydata na prezydenta, w szkołach koedukacyjnych mają miejsce „tragiczne zjawiska” w postaci małżeństw rówieśniczych, które rozpadają się po kilkunastu lub nawet kilku latach. Korwin-Mikke podkreślił, że czas walki z epidemią jest dobrym momentem na naprawienie sytuacji w edukacji, przywracając dawne regulacje.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Nowe obostrzenia

Premier i Minister Zdrowia ogłosili dziś przejście klas 4-8 szkół podstawowych na tryb zdalny. Licea oraz szkoły wyższe działają już w takim trybie od poniedziałku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zdalnie w Sejmie :) #jkm #wolność #sejm #sejmrp #komputer #tablet #online #warszawa

Post udostępniony przez Janusz Korwin-Mikke (@januszkorwinmikke)

Źródło: wiadomości.gazeta.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy