Książki o dinozaurach
fot. AdobeStock

Książki o dinozaurach dla dzieci w różnym wieku [PRZEGLĄD NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW]

Przedstawiamy książki o dinozaurach, które w przystępny sposób przybliżą świat dinozaurów 3- i 4-latkowi i poszerzą wiedzę na temat tych niezwykłych stworzeń 5- i 6-latkowi. Znajdziecie tu bajki o dinozaurach, atlasy i encyklopedie oraz kilka pozycji zawierających mnóstwo ciekawych faktach o zwierzętach prehistorycznych.
Milena Oszczepalińska
Książki o dinozaurach
fot. AdobeStock

W okolicy trzecich urodzin dzieci, a zwłaszcza chłopcy, często zaczynają bardzo interesować się dinozaurami i życiem w czasach prehistorii. Kupienie książki o dinozaurach jest doskonałym pomysłem na przybliżenie malcowi tego niezwykłego, fascynującego świata. Sprawdźcie nasze propozycje i wybierzcie coś, co najbardziej spodoba się waszym dzieciom!

Książki o dinozaurach

W naszym zestawieniu znajdziecie najlepsze książki o dinozaurach dla dzieci w różnym wieku. Mamy coś dla trzyletnich pasjonatów prehistorii, a także dla przedszkolaków i zerówkowiczów. Pozycje przeznaczone dla dzieci w wieku 6 lat sprawdzą się także dla młodszych uczniów. 

Spis treści:

Książki o dinozaurach dla 3-latka

  • 101 rzeczy do odnalezienia. Dinozaury”​
Książka o dinozaurach: 101 rzeczy do odnalezienia. Dinozaury
101 RZECZY DO ODNALEZIENIA. DINOZAURY
ALLEGRO
10 zł
Ta książeczka może być pierwszą lekturą dla małego miłośnika dinozaurów. Każda strona zawiera atrakcyjne, kolorowe obrazki oraz polecenia, by odnaleźć określone przedmioty czy postaci. „101 rzeczy do odnalezienia. Dinozaury” uczy spostrzegawczości, skupienia się na określonym zadaniu, ale też rozwija słownictwo. W sam raz dla trzylatka. 
 
  • „Bajki o dinozaurach”​
Bajki o dinozaurach
BAJKI O DINOZAURACH
ALLEGRO
6.99 zł
„Bajki o dinozaurach” to książka, którą uwielbiają maluchy (a rodzice narzekają, że znają ją niemal na pamięć). Jest pełna zabawnych historii o przygodach przeróżnych dinozaurów. Odpowiada na zaskakujące dziecięce pytania, np. czy dinozaury miały przyjaciół, czy czegoś się bały, czy jadły mięso. Jeśli nie znacie na nie odpowiedzi, koniecznie musicie kupić tę książkę!

Książki o dinozaurach dla 4-latka

  • „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach”​
Książka o dinozaurach: Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach
DZIOBEM, PIÓREM I PAZUREM O DINOZAURACH
ALLEGRO
26.99 zł
To książka pełna ciekawostek o prehistorycznych zwierzętach opatrzona pięknymi ilustracjami. Jest napisana prostym, przystępnym dla dziecka językiem, momentami niezwykle zabawna. Jeśli wasze dzieci zastanawiają się, jak stegozaury obchodziły urodziny i gdzie diplodoki spędzały wolny czas, w „Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach”​ znajdziecie na to wytłumaczenie.
 
  • „Dinozaury. Jak to działa?”​
Książka o dinozaurach: Dinozaury. Jak to działa?
DINOZAURY. JAK TO DZIAŁA?
ALLEGRO
7.49 zł
„Dinozaury. Jak to działa?”​ autorstwa Przemysława Rudzia to książka idealna dla ciekawskich czterolatków, których zagwozdki bywają mocno abstrakcyjne. Znajdziecie w niej odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań na temat wyglądu, życia codziennego i zwyczajów dinozaurów oraz świata prehistorycznego. 

Książki o dinozaurach dla 5-latka

  • „Co robią dinozaury”​
Książka o dinozaurach: Co robią dinozaury
OPOWIEM CI MAMO CO ROBIĄ DINOZAURY
ALLEGRO
23.99 zł
Seria „Opowiem ci mamo” jest stworzona z myślą o tym, by dziecko samo uczyło się opowiadać, co widzi na obrazkach, ale oczywiście rodzic może mu pomagać. W tym tomie poznajemy świat dinozaurów. Książka, oprócz przepięknych ilustracji autorki, Emilii Dziubak, zawiera też zadania interaktywne. Z pewnością zachwyci pięciolatka, choć młodsze dzieci też mogą sporo z niej skorzystać. 
 
  • „Fascynujący świat – Atlas dinozaurów”​
Książka o dinozaurach: Atlas dinozaurów
FASCYNUJĄCY ŚWIAT - ATLAS DINOZAURÓW
ALLEGRO
13.94 zł
Ten atlas to prawdziwe kompendium wiedzy, które posłuży dziecku latami. Zawiera aż 140 sylwetek prehistorycznych zwierząt, takich jak dinozaury, jaszczury czy potwory morskie. Co ciekawe, to książka o dinozaurach 3D. Czy może być coś bardziej ekscytującego, niż oglądanie rekonstrukcji niezwykłych dinozaurów? Niewątpliwie ta pozycja zalicza się do najlepszych książek o dinozaurach dla dzieci.

Książki o dinozaurach dla 6-latka

  • „Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych”​
Książki o dinozaurach: Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych
W naszym zestawieniu książek o dinozaurach nie mogło zabraknąć porządnej encyklopedii, która odpowiada na potrzeby dzieci sześcioletnich oraz początkujących uczniów. „Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych”​ to zbiór szczegółowych informacji o ponad 300 gatunkach stworzeń z czasów prehistorii. Opatrzona mapami, dokładnymi rysunkami zwierząt, zdjęciami szkieletów i współczesnych rekonstrukcji. Bardzo polecamy!
 
  • „Dinozaurium”​
Książki o dinozaurach: Dinozauroim
DINOZAURIUM ATLAS DINOZAURÓW
ALLEGRO
45.63 zł
„Dinozaurium” w polskiej wersji językowej to książka skonsultowana i uzupełniona przez dra hab. Tomasza Suleja z Zakładu Paleobiologii Ewolucyjnej PAN. Zawiera mnóstwo wiedzy na temat dinozaurów, a wielkoformatowe cyfrowe ryciny Chrisa Wormella są wprost zachwycające. Dla prawdziwego fana prehistorycznego świata to lektura obowiązkowa. Poczuje się, jak w prawdziwym muzeum dinozaurów!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy