kwiaty kolorowanki
fot. Adobe Stock

Kwiaty – kolorowanki. 22 wzory kolorowanek do wydruku za darmo!

Kwiaty – kolorowanki do wydruku o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych po trudniejsze, bardziej szczegółowe. Pokolorowane sprawdzą się też jako laurki dla najbliższych na różne okazje.
Magdalena Drab

Kwiaty – kolorowanki są idealne do ćwiczeń grafomotorycznych dla dzieci i do zabawy. Można je wykorzystać jako szablon do ozdobienia laurki dla mamy, taty, babci czy dziadka. Da się je kolorować kredkami lub farbami, wypełnić kolorowymi kawałkami plasteliny albo zrobić z nich wyklejankę. Wszystko zależy od inwencji twórczej opiekuna i dziecka.

Spis treści:

1. Kolorowanka - kwiaty w wazonie
2. Bukiet kwiatów kolorowanka
3. Bukiet kwiatów kolorowanka realistyczna
4. Kwiaty kolorowanka: kwiat w kształcie łezki
5. Kwiaty kolorowanka: stokrotka
6. Kwiaty kolorowanka: tulipan
7. Kolorowanka z kwiatem z płatkami z serduszek
8. Kwiaty kolorowanka z rozkwitającym kwiatem
9. Kwiaty kolorowanka z kwiatami w kształcie dzwoneczków
10. Kwiaty kolorowanka z kwiatem w czasie rozkwitu
11. Kwiaty kolorowanka z kwiatem podobnym do koniczynki 
12. Kwiaty kolorowanka: kwiat-śnieżynka
13. Kwiaty: kolorowanka ze słonecznikiem
14. Kwiaty kolorowanki z kwiatem o kropkowanym środku
15. Kwiaty kolorowanki: kwiat pełen szczegółów
16. Kwiaty kolorowanka prosta w formie
17. Kwiaty kolorowanki: prosta kolorowanka dla maluchów
18. Kwiaty kolorowanka z kwiatem abstrakcyjnym
19. Kwiaty kolorowanka dla malucha
20. Kwiaty kolorowanka z kwiatem z gwiazdką w środku
21. Kwiaty kolorowanka antystresowa

Kwiaty-kolorowanki

Poniżej znajdziesz mnóstwo propozycji kwiatów-kolorowanek. Wybierz wzór odpowiedni do wieku dziecka – im młodsze, tym prostszą kolorowankę z kwiatkiem warto mu podsunąć i odwrotnie. Możesz także wybrać jedną dla siebie, taką bardziej skomplikowaną i potraktować ją jak kolorowankę antystresową. Oba rysunki – dziecka i twój możesz później oprawić i powiesić w dziecięcym pokoju – maluch będzie miał miłą pamiątkę ze spędzonych z rodzicem chwil.

Pozwól dziecku wypełniać kwiaty-kolorowanki kolorami tak, jak chce. Możesz podsunąć mu do tego celu kredki, flamastry, farbki, plastelinę, barwne skrawki papieru. Każda z technik – kolorowanie, wyklejanie – w trochę inny sposób stymuluje sprawność dłoni dziecka. Jest przy tym miłą odmianą i zachęca malucha do pracy nad kolorowanką.

Aby wydrukować kolorowankę, kliknij w nią, a w nowym oknie uzyskasz dostęp do obrazka, który z łatwością „puścisz’’ na drukarkę.

Kolorowanki do druku kwiaty

1. Kolorowanka: kwiaty w wazonie

Dość prosta kolorowanka z bukietem kwiatów, ale ma sporo niewielkich powierzchni do wypełnienia, więc najlepiej przygotować do niej kredki lub flamastry. Kolorowanka raczej dla starszych dzieci. Maluchy nie będą w stanie precyzyjnie jej pokolorować.
 
kwiaty kolorowanki kwiaty w wazonie

2. Bukiet kwiatów kolorowanka

Śliczna kolorowanka z bukietem kwiatów. Ze względu na niewielkie powierzchnie ta kolorowanka wymaga już pewnej precyzji, dlatego nadaje się dla nieco starszych dzieci.

 
kwiaty kolorowanki bukiet kwiatów
Redakcja poleca: Czy wody płodowe mogą odejść bez skurczów, wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Odejście wód płodowych przed pojawieniem się skurczów porodowych to jeszcze nic niepokojącego. Gdy wody płodowe odejdą, warto jednak się pospieszyć i jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze wciąż nie występują. Dlaczego to ważne − tłumaczy ginekolog.

3. Bukiet kwiatów kolorowanka realistyczna

Rysunek dość skomplikowany, więc raczej dla starszaków. Daje za to możliwość zrobienia przepięknej kolorowanki np. na prezent dla babci czy mamy.

 
kwiaty kolorowanki bukiet kwiatów wiązanka

4. Kolorowanka: kwiat w kształcie łezki

Połączenie elementów drobnych z większymi. Kółeczka wewnątrz najmniejszej łezki warto wypełniać kontrastowymi kolorami – rysunek będzie wtedy bardziej dynamiczny.

 
kwiaty kolorowanki kwiat łezka

5. Kwiaty kolorowanka: stokrotka

Tradycyjny w formie kwiat, ale zamiast listków ma gałązki z kołami, które przypominają pąki. Warto spróbować pocieniować płatki, np. kolorując ich części bliżej środka na jaśniejszy odcień niż części przy brzegach.

 
kwiaty kolorowanki stokrotka z drobnymi płatkami

6. Kwiaty kolorowanka: tulipan

Będzie się ładnie prezentował pokolorowany w kolorach tęczy. Poziom trudności: średni. Środek można wykleić, mniejsze powierzchnie pokolorować.

 
kwiaty kolorowanka tulipan

7. Kwiaty kolorowanka z kwiatem z płatkami z serduszek

Taka kolorowanka z kwiatem „serduszkowym’’ będzie doskonała na laurkę z dowolnej okazji. Warto ją wydrukować na zapas i w razie potrzeby szybko ją pokolorować – prezent od dziecka gotowy!

 
kolorowanki kwiaty z płatkami z serduszek

8. Kwiaty kolorowanka z rozkwitającym kwiatem

Świeży, dopiero rozkwitający kwiat aż prosi się o wyraziste kolory. Można utrzymać płatki w podobnej kolorystyce lub wypełnić je kontrastującymi kolorami.
 

kwiaty kolorowanki rozkwitający kwiatek

9. Kwiaty kolorowanka z kwiatami w kształcie dzwoneczków

Dość prosta, wyjątkiem są drobne prostokąciki, które mogą sprawić młodszym dzieciom kłopot. Warto im pomóc, aby kolorowanka prezentowała się jak najlepiej!

 
kolorowanki kwiaty dzwoneczki

10. Kwiaty kolorowanka z kwiatem w czasie rozkwitu

Raczej dla starszych dzieci, gdyż ma sporo szczegółów do pokolorowania. Pęknięty pąk, z którego wychylają się płatki, można wypełnić brokatem.

 
kolorowanki kwiaty w czasie rozkwitu

11. Kwiaty kolorowanka z kwiatem podobnym do koniczynki 

Wnętrze kwiatu jest wypełnione bardzo gęstymi liniami, więc nie ma sensu kolorować każdego paseczka z osobna. Najlepiej sprawdzą się tu jasne kolory, np. żółty, który pozwoli zachować to prążkowanie.

 
kwiaty kolorowanki kwiat jak koniczynka

12. Kwiaty kolorowanka: kwiat-śnieżynka

Centralną część kwiatu stanowi element podobny do śnieżynki. Potraktujcie to jako inspirację i pokolorujcie ten kwiat w zimnych kolorach: błękitach, granatach, fioletach.

 
kwiaty kolorowanki śnieżynka

13. Kwiaty: kolorowanka ze słonecznikiem

Trochę „poczochrane” płatki o nierównej długości dodają kwiatowi wdzięku. Pokolorowanie płatków w dwóch kolorach – co drugi, na zmianę, doda tej kolorowance jeszcze więcej uroku.

 
kwiaty kolorowanki szalony kwiat

14. Kwiaty kolorowanki z kwiatem o kropkowanym środku

Nie jest zbyt trudna, a kształt jej płatków sprawia, że nawet pokolorowane nieidealnie, będą wyglądały dobrze.

 
kwiaty kolorowanki z kropkowanym środkiem

15. Kwiaty kolorowanki: kwiat pełen szczegółów

Raczej dla starszych dzieci, gdyż powierzchnie do wypełnienia są niewielkie. Daje duże pole do popisu w doborze kolorów!

 
kwiaty kolorowanki szczegółowe

16. Kwiaty kolorowanka prosta w formie

Bardzo sympatyczny kwiatek dający mnóstwo możliwości pomimo prostej formy. Można kolejne warstwy płatków wypełniać odcieniami tego samego koloru lub pomalować je zestawem najróżniejszych barw.

 
kolorowanki kwiaty stokrotki

17. Kwiaty kolorowanki: prosta kolorowanka dla maluchów

Bardzo łatwa, więc nadaje się dla dzieci w każdym wieku, byle potrafiły utrzymać w rączce kredkę.

 
kwiaty kolorowanki kwiat grube łezki

18. Kwiaty kolorowanka z kwiatem abstrakcyjnym

Ten kwiat nie przypomina żadnego powszechnie znanego. Jednak po wypełnieniu kolorami będzie się prezentował naprawdę wyjątkowo.

 
kolorowanki kwiaty abstrakcja

19. Kwiaty kolorowanka dla malucha

Wyjątkowo prosta w kształcie, a przez to dość łatwa do wypełnienia kolorami. Idealna do ćwiczenia małych rączek.

  
kolorowanki kwiaty dla najmłodszych

20. Kwiaty kolorowanka z kwiatem z gwiazdką w środku

Sympatyczny kwiatek o czterech płatkach jest kolorowanką o średnim stopniu trudności. Pomóż dziecko dobrać kolory tak, aby rysunek był jak najbardziej efektowny.

 
kolorowanki kwiaty z gwiazdką w środku

21. Kwiaty kolorowanka antystresowa

Rysunek ma dość wysoki stopień trudności. Wymaga precyzji i cierpliwości, na które nie stać najmłodszych dzieci. Za to starszym da duże pole do popisu! Idealna także jako kolorowanka dla dorosłych.

 
kwiaty kolorowanki antystresowa

22. Kwiaty kolorowanka odstresowująca

To także dość wymagający wzór raczej dla nieco starszych dzieci. Pomalowana w kontrastujące kolory będzie świetnym obrazkiem do powieszenia w pokoju.

 
kwiaty kolorowanki szczegółowa

Kilka dobrych rad do wypełniania kwiatowych kolorowanek

Kwiaty-kolorowanki można podsunąć dziecku wiosną, gdy za oknem pojawiają się prawdziwe kwiaty. Można też poszukać podobieństw między rysunkami kwiatów na kolorowankach i tymi prawdziwymi. Także z natury da się czerpać inspirację, jak pokolorować obrazki. Jednak nie warto nic dziecku sugerować – niech puści wodze fantazji i samodzielnie dobiera kolory farb, mazaków i kredek. Na koniec pochwal swoją pociechę za dobrze wykonaną robotę. Możesz przy okazji pewnych niedociągnięć podsunąć córce lub synowi sposoby na skuteczniejsze kolorowanie:

  • Najpierw po wewnętrznej stronie linii wybranego obszaru warto zrobić grubą obwódkę w wybranym kolorze, rysując wzdłuż linii, a dopiero potem wypełniać kolorem pozostałe pole. Dzięki temu uda się uniknąć wychodzenia poza linię.
  • Przy kolorowaniu kredkami obszary przy liniach najpierw można wypełniać, mniej dociskając kredkę – ewentualne wyjście poza linię będzie mniej widoczne.
  • Wypełnienie będzie ładniej wyglądało, jeżeli wszystkie pociągnięcia kredki, pędzla czy flamastra będą ułożone w tę samą stronę. Tak wykonana kolorowanka będzie ładniej wyglądała.

Najważniejsze jednak jest to, żeby dziecko dobrze się bawiło podczas kolorowania! Na precyzję i mistrzostwo jeszcze ma czas! 

Więcej o kolorowankach i więcej samych kolorowanek:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 12 głosy

Zobacz także

Popularne tematy