dziecko pisze list do mikołaja – wzór
fot. Fotolia

List do Mikołaja – 8 wzorów do druku

List do Mikołaja to dla dziecka ważny element przygotowań do świąt. Napisz go wspólnie ze swoją pociechą, korzystając z wybranego szablonu do druku.
Marta Kabulska
dziecko pisze list do mikołaja – wzór
fot. Fotolia
Nie zwlekajcie z pisaniem listu do Mikołaja, bo choć ulubiony przez wszystkich święty wie, że dziecko było grzeczne, warto mu podpowiedzieć, co maluch chciałby znaleźć pod choinką. Wiadomość najlepiej przekazać mu w liście. Dziecko może go podyktować albo narysować, co by chciało dostać. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania listu lub wolicie bardziej nowoczesny sposób, zobaczcie nasz Interaktywny list do Mikołaja.

Spis treści:

Jak napisać list do Mikołaja

Pisanie prawdziwych, papierowych listów jest czymś magicznym. Niestety jednak coraz mniej jest takich, którzy faktycznie je piszą. Z okazji świąt Bożego Narodzenia, zachęcamy, abyś razem z maluchem napisała tradycyjny list do świętego Mikołaja, czyli taki na kartce papieru i zapakowany w kopertę ze znaczkiem. Jak się zabrać do pisania?

  • Usiądźcie razem i zastanówcie się, co maluch chciałby zawrzeć w liście. Jeśli nie umie pisać, a chce to zrobić samodzielnie, niech narysuje lub zrobi wyklejankę z elementów, które mu się podobają.
  • Dla dziecka najważniejsza jest lista prezentów pod choinkę, o których marzy, ale spróbuj je przekonać, że inne elementy listu są równie istotne.
  • Pokaż, jak powinno się rozpoczynać listy i jak je zakończyć.
  • Oprócz wymarzonych prezentów, dobrze jest napisać parę zdań o tym, że dziecko było w tym roku grzeczne i dlatego zasłużyło na to, o czym marzy. Możecie wypisać kilka przykładowych rzeczy, które maluch uważa za dobre i warte pochwalenia się.

Adres Mikołaja

Są trzy sposoby, by prośba dziecka trafiła prosto celu. Po napisaniu listu do Mikołaja przez dziecko, można go:
  • położyć na parapecie – tylko nie zapomnij zabrać go wieczorem, gdy dziecko zaśnie,
  • wysłać pocztą pod adresem – Joulumaa, Santa Claus „Post Office”, Artic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland,
  • wysłać  e-mailem – santa.claus@santaclausoffice.fi.

Zobacz też: Dlaczego warto napisać list do Mikołaja

Wzory listów do Mikołaja

Warto nauczyć dziecko, że w pisaniu listów nie tylko ważna jest staranność, ale i to by robić to szczerze i od serca. Jeśli masz problem z tym, jak pomóc maluchowi? Poniżej przykłady, jak zacząć taki list:

List do Mikołaja wzór 1:

Kochany Święty Mikołaju!
Mam na imię ..., mam ... lat i mieszkam razem z mamusią, tatusiem (i rodzeństwem) w....
Wiem, że spełniasz marzenia grzecznych dzieci, a ja byłem/łam w tym roku grzeczna/y, dlatego bardzo Cię proszę, byś podarował mi...

Podpis dziecka

List do Mikołaja wzór 2:

Drogi Mikołaju!
Przez cały rok starałem/am się nie rozrabiać. Wiem, że nagradzasz grzeczne dzieci prezentami, więc bardzo Cię proszę o...

Podpis dziecka

List do Mikołaja wzór 3:

Kochany Mikołaju!
W tym roku bardzo się starałem, ale byłem trochę niegrzeczny. Obiecuję, że w przyszłym roku będę bardziej słuchał mamy. Najbardziej chciał/a bym prosić o..., ale też ucieszę się z...
Pozdrawiam Cię i proszę przyjdź!


Podpis dziecka

List do Mikołaja wzór 4:

Święty Mikołaju!
W tym roku byłem/am bardzo grzeczna. Bardzo bym chciała, żebyś w tym roku przyniósł mi:

Podpis dziecka

 

Szablony listów do Mikołaja

Specjalnie dla was mamy gotowe wzory listów, które wystarczy wydrukować i uzupełnić. Wybierzcie ten najbardziej odpowiadający gustowi waszych dzieci, np.:

1. Z girlandą i ozdobami choinkowymi

Oceń artykuł

Ocena 5 na 53 głosy

Zobacz także

Popularne tematy