Minister Czarnek podał datę powrotu dzieci do szkół
fot. Adobe Stock

MEN zdradza, gdzie (i kiedy!) dzieci wrócą do szkół, a gdzie będzie nauka hybrydowa

Na razie w całej Polsce obowiązują lekcje zdalne. Minister Czarnek zapewnia jednak, że rząd robi wszystko, by uczniowie po 18 stycznia mogli stopniowo wracać do nauki w trybie stacjonarnym.
Joanna  Biegaj
Minister Czarnek podał datę powrotu dzieci do szkół
fot. Adobe Stock
Powrót do szkół ma się odbyć w połowie stycznia. Rządowy plan zakłada, że uczniowie ze strefy zielonej i żółtej będą się uczyć w systemie hybrydowym, natomiast w strefie czerwonej – nauka stacjonarna będzie obowiązywać dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Minister Czarnek opowiedział ostatnio o tym, co robi rząd w kwestii powrotu uczniów do szkół. 

Zamknięte szkoły

Szkoły mają być zamknięte do świąt. Później, do 18 stycznia w całej Polsce trwać będą ferie zimowe. Taką decyzję jednak negatywnie oceniają doradcy rządowi, którzy twierdzą, że ferie powinny trwać od stycznia do marca

Plan działania

Co wydarzy się w połowie stycznia? W strefie zielonej i żółtej uczniowie będą się uczyć w trybie hybrydowym, w strefie czerwonej do szkół pójdą jedynie najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Minister Czarnek poinformował jednak ostatnio, że rząd robi wszystko, by uczniowie mogli wracać do nauki stacjonarnej: „Wszystko robimy po to, by po 18 stycznia móc wrócić stopniowo do szkół już stacjonarnie”.

Źródło: Telewizja Republika

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy