Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Pielęgnacja

Aerobik z tatą

Czy wiesz, że możesz zacząć ćwiczyć z dzieckiem już w pierwszych tygodniach jego życia? Zobacz nasze wskazówki.




Czy wiesz, że możesz zacząć ćwiczyć z dzieckiem już w pierwszych tygodniach jego życia? Zobacz nasze wskazówki.





Pewnie zastanawiasz się, po co takiemu maluchowi gimnastyka. Kiedyś rzeczywiście sądzono, że to czas uśpionych zmysłów. Ale nic bardziej błędnego! Jeśli od pierwszych tygodni będziesz wspierał jego rozwój poprzez ćwiczenia, w których najważniejszy jest dotyk, przytulanie i bliski kontakt, to nie tylko zapewnisz swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa, ale pomożesz mu zdobyć nowe umiejętności i poznać to, co je otacza. W ramionach taty maluch wkracza w inny, ciekawy świat, a tata staje się dla niego Bardzo Ważną Osobą!

Kiedy ćwiczyć?
Nie każda część dnia jest dobra. Na ćwiczenia przeznacz chwile dłuższego czuwania maluszka, ale nie przed jedzeniem i nie zaraz po nim. I nie wtedy, gdy jest rozdrażniony. Odpowiednią porą jest wieczorne oczekiwanie na kąpiel.

W drugim, trzecim miesiącu życia dziecka nie stosuj więcej niż dwóch ćwiczeń jednocześnie. Najlepiej zacznij od tzw. ćwiczenia woźnicy. Maluch może być wtedy rozebrany. Jeśli w pokoju jest chłodno, włóż mu śpioszki, które nie krępują ruchów.

Pierwsze ćwiczenia

Woźnica
Od kiedy:
Od 10. tygodnia życia.
Korzyści: Rozluźnia mięśnie pleców, wzmacnia mięśnie barków i ramion, wspomaga rozwój mięśni oddechowych.
Jak ćwiczyć: Ułóż malucha na pleckach na łóżku lub na karimacie. W jego dłonie wsuń kciuki, a pozostałymi palcami obejmuj dłonie maleństwa. Rączki dziecka rozłóż szeroko na boki, a następnie układaj je na przemian na jego klatce piersiowej. Potem znów rozłóż rączki na boki i znów skrzyżuj na piersiach. To ćwiczenie zwykle podoba się dzieciom, wywołuje salwy śmiechu. Można je powtarzać 6–8 razy.

To mój tatuś
Od kiedy:
Od 3. miesiąca.
Korzyści: Wspomaga rozwój i sprawność dłoni maleństwa. Dla dziecka to także nowe doznania – dotyka bowiem gładkiej skóry policzków, a także chropowatej brody z zarostem.
Jak ćwiczyć: Dziecko połóż na pleckach. Ujmij delikatnie jego rączki na wysokości łokci i pochyl się nad nim. Następnie spokojnie prowadź jego dłonie (powinny być otwarte) po swoich włosach, policzkach, brodzie.
Uśmiechaj się przy tym. Możesz wymieniać części twarzy, których akurat dotyka: „To jest nosek, a to buzia”.

Semafor
Od kiedy:
Od 3. miesiąca.
Korzyści: Wzmacnia mięśnie ramionek i barków dziecka, wspomaga rozwój jego mięśni oddechowych.
Jak ćwiczyć: Maluch powinien leżeć na pleckach. Swoimi dłońmi chwyć jego rączki i unieś je do góry. Ale uwaga
– nie wolno Ci ich nadmiernie prostować! Zostaw w górze prawą rączkę, a lewą powolutku opuszczaj, potem
zaś lewą unieś do góry, a prawą opuść. To ćwiczenie powtórz początkowo tylko 2 razy, potem 4, aż w końcu dojdziecie do 6 razy. W trakcie ćwiczeń możesz opowiadać swojemu malcowi o tym, co akurat robisz.
Obroty
Od kiedy:
Od 3. miesiąca.
Korzyści: Wzmacniają mięśnie karku, barków i grzbietu.
Jak ćwiczyć: Stań za dzieckiem, kiedy maluszek leży na brzuchu. Lewą rękę połóż na prawym ramieniu malca,
a prawą obejmij jego prawą nóżkę. Noga powinna być lekko ugięta w kolanie. Odchylając delikatnie jego ramię, zachęć maluszka do podniesienia głowy, a następnie pomóż mu obrócić się na plecki. Ćwiczenie możesz zacząć
od ułożenia malca na boku – wówczas dziecko łatwiej się obróci. To samo wykonaj w drugą stronę. Ćwiczenie powtórz 3 razy w każdą stronę.

Tekst: Bożena Borys, instruktor; prowadzi zajęcia z gimnastyki i kursy pływania dla najmłodszych dzieci.
Rys.: Artur Wąsowski

 

 

td_dopisek.gif

 

 

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

kobieta, ćwiczyć
Panthermedia
Mama
Sprawdź, jak zgubić brzuszek po ciąży w 3 miesiące!
Jak schudnąć po ciąży, nie stosując radykalnych diet? Sprawdź, co jeść i jak ćwiczyć po porodzie.

Jak schudnąć po ciąży? To jedno z najczęstszych pytań, które stawia sobie świeżo upieczona mama, gdy już oswoi się z nową sytuacją, czyli opieką nad malutkim dzieckiem.  Chcesz jak najszybciej zgubić brzuch i nadprogramowe kilogramy, które zostały ci po ciąży, i ujędrnić skórę, szczególnie tę na brzuchu? Jednak nie wolno ci stosować teraz radykalnych diet ani brać udziału w forsownych treningach. Chcesz zadbać o siebie? Ćwicz oraz jedz z umiarem i chudnij po porodzie stopniowo, a wrócisz do formy sprzed ciąży w bezpieczny i trwały sposób. Warto zapisać się do fitness klubu na zajęcia dla mam lub ćwiczyć w domu. Jak schudnąć po ciąży? Jeśli chcesz schudnąć po ciąży , postaw na ruch. Możesz zacząć ćwiczyć już miesiąc po porodzie fizjologicznym, a po cesarskim cięciu – po sześciu tygodniach. Wcześniej poproś położną, lekarza lub fizjoterapeutę o sprawdzenie stanu mięśni brzucha (czy nie doszło do rozejścia mięśnia prostego). Na początek wystarczy gimnastyka dwa razy w tygodniu . Postaw na treningi kondycyjne – wystarczy, że raz dziennie wyjdziesz na godzinny spacer z wózkiem, a trasę pokonasz szybkim marszem. Ważne są ćwiczenia rozciągające, np. kręcenie hula-hoop. To sposób na wyszczuplenie talii. Ćwiczenie po porodzie Na swoją obecną figurę „pracowałaś” całe dziewięć miesięcy, więc drugie tyle daj sobie na powrót do tej sprzed ciąży. A oto ćwiczenia po ciąży , które ci w tym pomogą, pod warunkiem że będziesz je wykonywać regularnie, czyli codziennie. Leżenie na boku. To ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha . Rękę od strony podłogi połóż przed sobą, drugą na karku. Podciągaj łokieć do kolana. Leżenie na plecach. Dziecko może podczas niego leżeć na twoim brzuchu. Unieś obie proste nogi do góry, złącz pięty, palce rozstaw na boki. Staraj się utrzymać nogi w takiej...

Wygląd i samopoczucie
Joga w czasie ciąży – wolno ćwiczyć czy nie?
Chcesz ćwiczyć w ciąży, ale obawiasz się forsownych ćwiczeń? Chcesz zachować sprawność fizyczną bez nadmiernego treningu? Oto gimnastyka dla ciebie! Joga. Poznaj z nami tajniki jogi.

Nie każdy lekarz pozwala przyszłej mamie na bieganie w ciąży . Jest jednak kilka dyscyplin sportu, które służą niemal każdej ciężarnej, np. pływanie czy... joga .  Tak, tak! Jogę możesz uprawiać przez cały okres ciąży , ponieważ: pozwala napinać mięśnie bez ich intensywnego rozciągania, usprawnia przepływ krwi w ciele, uspokaja, łagodzi stres w ciąży leczy wiele chorób. Jak ćwiczyć jogę Najlepiej codziennie lub przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, zawsze o tej samej porze (tuż po przebudzeniu lub wieczorem przed snem). Rozpocznij od dwudziestominutowych sesji, aby dojść do 40-60 minut (z tego ostatni kwadrans przeznacz na spokojny relaks). Jeśli nigdy nie uprawiałaś jogi, zaczynaj od najprostszych asan (ćwiczeń), nie wymagających specjalnego przygotowania i sprawności fizycznej. Kieruj się zasadą, że miarą postępu są twoje osiągnięcia z dnia poprzedniego. Ćwicz powoli, obserwując reakcje organizmu – w razie najmniejszego bólu przerwij i odpocznij . Rytm ćwiczeń dostosowuj do własnej sprawności – każde z nich można wykonywać dwie minuty, kwadrans czy nawet pół godziny. Ważne jest ułożenie całego ciała : zarówno tych partii, które są aktywne, jak i tych, które stanowią bazę. Wykonując ćwiczenie na plecach, pamiętaj, że powinny one ściśle przylegać do podłoża – zarówno ramiona, jak i boki, a także pośladki. W asanie wykonywanej w pozycji siedzącej pośladki powinny być nieco odchylone na boki, abyś mogła dotykać kością ogonową do podłoża (siedź na złożonym w równą kostkę kocu lub na piankowej macie). Ćwicząc na stojąco, stopy ustawiaj na szerokości bioder (w odległości ok. 15-20 cm), palce nóg kieruj nieco do środka. Stopy (zwłaszcza ich zewnętrzne krawędzie) muszą przylegać do podłoża. Ważne jest też tzw. otwieranie mostka, czyli prostowanie pleców i ściąganie łopatek (nie wolno...

Fotolia.pl
Związki i seks
Erotyczny trening – ćwicz i ciesz się lepszym seksem
Chcesz spędzić upojną noc ze swoim partnerem? Wykonaj kilka prostych ćwiczeń. Działają jak afrodyzjak!

Ćwiczenia , które prezentujemy przyniosą korzyści nie tylko Tobie. Bo zyskasz dzięki nim nie tylko płaski brzuch i jędrną pupę, ale również... większy apetyt na seks . To ucieszy Twojego partnera tak samo jak Ciebie. – Każdy rodzaj aktywności fizycznej zwiększa wydzielanie endorfin odpowiedzialnych za dobry nastrój. Ale my opracowaliśmy ćwiczenia, które bezpośrednio wpływają na libido . Zwiększają dopływ krwi do narządów płciowych – mówi dr Laura Berman, założycielka kliniki zdrowia seksualnego „Berman Center” w Chicago. Dr Berman podaje najlepszą receptę na doskonały seks : codzienne ćwiczenia mięśni Kegla i trening, opisany na kolejnych stronach. Pierwsze ćwiczenie najlepiej wykonać wspólnie z partnerem. Na koniec tylko małe ostrzeżenie: efekt jest natychmiastowy! Najlepiej więc ćwiczyć od razu w sypialni. Rozciąganie – zwiększa elastyczność Usiądźcie na podłodze naprzeciwko siebie. Rozsuńcie nogi tak, aby tworzyły kąt rozwarty. Wasze stopy powinny się stykać; palce są skierowane w górę. A jeśli Twój partner jest dużo wyższy, oprzyj stopy o jego łydki. Złapcie się za nadgarstki, wyprostujcie plecy i dociśnijcie nogi do podłogi. Wytrzymajcie w tej pozycji 1 minutę, głęboko oddychając. Aby rozciągnąć bardziej mięśnie, pochylcie się w przód, jakbyście chcieli się pocałować. Nie uginajcie kolan. Bogini nocy dba o mięśnie dna miednicy Bogini nocy uczy rozluźniania i napinania mięśni dna miednicy , relaksuje dolną część ciała, poprawia elastyczność. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i oprzyj stopy płasko na podłodze. Unieś ręce nad głowę i połóż je na podłodze, wnętrzem dłoni do góry. Opuść ugięte nogi na boki tak, aby stopy zetknęły się podeszwami. Jeśli nie możesz dotknąć kolanami podłogi, włóż pod nie poduszki. Im bliżej miednicy przysuniesz stopy, tym lepiej...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Dzień Wagarowicza
Czas wolny
Dzień wagarowicza 2023 – kiedy obchodzimy i jak go spędzić?
Dominika Bielas
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
pierwszy dzień wiosny
Czas wolny
Pierwszy dzień wiosny 2023 – kiedy wypada, jak się obchodzi? (tradycje i zwyczaje)
Ewa Janczak-Cwil
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Marzanna: co to jest i jak wygląda? Co symbolizuje obrzęd topienia marzanny?
Aktualności
Marzanna: jak wygląda, co symbolizuje topienie marzanny?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak