wianek wielkanocny na szydełku
fot. Adobe Stock

Wianek wielkanocny – na szydełku też można go zrobić!

Zrób wianek wielkanocny na szydełku. Wymaga to trochę czasu, ale przy odrobinie wprawy niewielki wianek można zrobić w jeden wieczór. To też okazja do tego, aby nauczyć dziecko szydełkować, a ręcznie robione ozdoby (i ubrania) są znów bardzo modne.
Beata Turska
wianek wielkanocny na szydełku
fot. Adobe Stock
Bajecznie kolorowy wianek wielkanocny zrobiony na szydełku na pewno nie należy do ozdób wielkanocnych, które da się zrobić od ręki, jednak efekt jest fantastyczny. Wasz wianek nie musi być duży i bogaty w ozdoby. Możecie zrobić na szydełku kilka kwiatków i listków i doszyć je do mniejszego koła obciągniętego tkaniną. Poniżej podpowiadamy, jak zrobić piękny wianek wielkanocny na szydełku.

Wianek wielkanocny na szydełku – krok 1

Wytnijcie koło z kartonu, a do jego obszycia wykorzystajcie kawałek płótna albo rękaw ze starego swetra. Obszywania nie da się uniknąć, ale nie musi być bardzo dokładne, bo szew będzie na spodniej stronie wianka wielkanocnego. Nie musicie też przejmować się, jeśli płótno lub rękaw będą trochę pomarszczone po nałożeniu na koło – część fałdek zniknie pod ozdobami.

Jak zrobić wianek wielkanocny – krok 2

Po zrobieniu koła, które stanowi podstawę wieńca, przychodzi czas na produkcję ozdób. Na waszym wianku wielkanocnym może być ich mniej i nie muszą być tak różnorodne. Czas robienia ozdób wielkanocnych na wianek to dobry moment na to, aby trochę poeksperymentować i próbować zrobić nowe fantazyjne kształty.
Na poniższym zdjęciu zobaczysz, jak można zrobić efektowne kwiaty – obrabiając na szydełku pasek z gąbki (może to być drucik):

wianek wielkanocny na szydełku Jjak zrobić kwiatki
fot. Adobe Stock

Wianek wielkanocny DIY – krok 3 (opcjonalny)

Łączenie różnych materiałów w ramach jednego projektu daje naprawdę ciekawe efekty. Dlatego nie bójcie się puścić wodzy fantazji i wykorzystywać nie tylko włóczki, ale i skrawków materiałów, które macie w domu. Wytnijcie ptaszka, motylka albo zajączka z filcu, a z różnych barwnych tkanin wytnijcie owale – to będą wasze pisanki. Niżej na zdjęciu widać kwiatki, listki, motylki, które z łatwością da się wyciąć z filcu i przyozdobić nimi szydełkowy wianek wielkanocny:

wianek wielkanocny na szydełku kwiatki z filcufot. Adobe Stock

Wianek wielkanocny na szydełku – krok 4

Wszystkie elementy, które mają ozdobić wieniec, trzeba przyszyć do koła. Możecie też ozdobić go domowymi pisankami! Dodatkowe ozdoby najlepiej jest doklejać za pomocą kleju do klejenia na gorąco. Poniżej zobaczysz przepiękny wianek zrobiony na szydełku przez Lucy z Anglii:
 
 

It's so cold here I'm wrapped in a blanket and have just lit the fire... but I'm determined to celebrate the season with...


Lucy jest autorką poświęconego szydełkowaniu bloga attic24.typepad.com. Mieszka w Anglii i jest szczęśliwą mamą trójki dzieci. Kocha szydełkowanie, jednak przyznaje, że odetchnęła z ulgą, gdy dokończyła swój projekt – był bardzo, ale to bardzo pracochłonny.  Na swoim blogu zamieściła zdjęcia z poszczególnych etapów pracy. Efekt jest oszałamiający. Wielkanocny wieniec robiony na szydełku przez Lucy spodobał się wielu osobom. Nic dziwnego, jest naprawdę olśniewający. Gratulujemy, Lucy!

Jeśli zdecydujecie się zrobić wieniec zainspirowany wiankiem wielkanocnym robionym na szydełku przez Lucy, koniecznie podzielcie się z nami zdjęciami waszego dzieła.

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Szablon zająca wielkanocnego i przepis na piękną girlandę z papieru [WIDEO]
Nie masz pomysłu jak przystroić dom na święta? Zrób z dzieckiem łańcuch wielkanocny, którego motywem przewodnim będzie wielkanocny zając - szablon zająca do druku i instrukcja na filmie pozwolą ci stworzyć niepowtarzalną dekorację.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy