noworodek w oknie życia
fot. Adobe Stock

Kolejny noworodek w oknie życia. „Jeszcze zakrwawiony...”

Nowo narodzony chłopczyk trafił do okna życia w Radomiu. Siostry zakonne znalazły dziecko zawinięte w ręczniki i kocyk. Maluszek musiał niedługo wcześniej przyjść na świat, był jeszcze ubrudzony krwią.
Magdalena Drab
noworodek w oknie życia
fot. Adobe Stock
Noworodek w oknie życia w Radomiu został odnaleziony przez siostry zakonne. Dziecko pozostawiono we wtorek po południu, prawdopodobnie tuż po urodzeniu.

Noworodek w oknie życia w Radomiu

Alarm w prowadzonym przez Caritas oknie życia w Radomiu włączył się we wtorek po południu. Kiedy siostry zakonne przybyły na miejsce, odnalazły noworodka zawiniętego w kocyk i ręczniki. Dziecko miało na sobie ślady krwi, stąd wniosek, że dopiero chwilę wcześniej przyszło na świat. Nowo narodzonego chłopczyka przewieziono do szpitala, jest zdrowy. To trzecie dziecko zostawione w oknie życia przy Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.
 
Redakcja poleca: Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]
Gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, polio to choroby, które dzięki szczepieniom obowiązkowym prawie udało się wyeliminować. Czy to oznacza, że już nigdy nie wrócą? Jak się objawiają i jakimi powikłaniami grożą? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach, na które zapraszamy wraz z dr n. med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.

Co dalej z dzieckiem z okna życia?

Chłopiec znaleziony w oknie życia spędzi jeszcze kilka dni w szpitalu. Potem zostanie umieszczony w pogotowiu opiekuńczym. Jeśli matka nie zgłosi się po dziecko, sąd wyda zgodę na adopcję. Dzieci pozostawione w oknach życia, w przeciwieństwie do tych zostawionych w szpitalu, nie mogą w przyszłości poznać personaliów matki.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy