noworodek, szpital
fot. Adobe Stock

Noworodki w przyłbicach: tak walczą z koronawirusem w szpitalach [UROCZE ZDJĘCIA]

Walka z koronawirusem przybiera zaskakujące formy. Zobacz wzruszające zdjęcia noworodków, którym dla bezpieczeństwa zakłada się maleńkie maski i przyłbice na twarze.
Magdalena Drab
noworodek, szpital
fot. Adobe Stock
W minionym tygodniu kilka szpitali z Tajlandii udostępniło w sieci zdjęcia noworodków, na których główki nałożono małe przyłbice. Zdjęcia pochodzą z oddziałów położniczych, a dzieci trzymane na rękach przez pielęgniarki (również w maseczkach ochronnych) wyglądają uroczo. Maski są dopasowane rozmiarami do nowo narodzonych dzieci. Taki sprzęt ma chronić przed zarażeniem się koronawirusem i chorobą Covid-19. W zeszły piątek Tajlandia zgłosiła ponad 2400 potwierdzonych przypadków Covid-19 i co najmniej 33 zgony spowodowane koronawirusem.

Przyłbice dla noworodków w szpitalu

W oświadczeniu na Facebooku, przetłumaczonym przez portal Buzzfeed News, szpital Praram 9 w Bangkoku przekazał, że maski dla noworodków służą przede wszystkim bezpieczeństwu. Półprzezroczyste przyłbice zostały zaprojektowane tak, aby nie dopuścić do zarażenia koronawirusem, np. poprzez kichanie czy kaszel.

Co ważne, szpitale starają się zapewnić środki ochrony osobistej, w tym maseczki ochronne, nie tylko noworodkom, ale i ich bliskim.

„Mamy dodatkowe środki ochrony dla najmłodszych oraz osłonki twarzy dla noworodków. To takie słodkie! Gratulacje dla wszystkich matek i ojców" – napisali przedstawiciele szpitala w Samut Prakarn w poście na Facebooku, przetłumaczonym przez Mashable SE Asia. 
Redakcja poleca: Polsce grozi epidemia odry! Dlaczego należy bać się choroby?
Zdaniem WHO Polska balansuje na granicy epidemii. Dlaczego najbardziej narażone na zarażenie wirusem są niemowlęta? Czy choroba jest naprawdę groźna?

Maseczki ochronne nie dla dzieci

Przyłbice chronią noworodki na oddziale położniczym i w drodze ze szpitala do domu.To także sposób, by zapewnić  spokój ducha młodym rodzicom - informuje BBC Thailand, w tłumaczeniu Buzzfeed.

Trzeba jednak pamiętać, że takie przyłbice nie są przeznaczone dla dzieci do noszenia przez cały czas, a ich nadużywanie mogłoby być niehigieniczne dla noworodków. Maseczki ochronne także nie nadają się dla małych dzieci!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy