Czy zatrudniłaby Pani/Pan opiekunkę do dziecka? [SONDA ULICZNA]

Zapytaliśmy przechodniów o to, czy zatrudniliby opiekunkę do dziecka. Jakie jest ich zdanie? Zobacz!

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

W tym odcinku sondy mamotoja.pl. zapytaliśmy przechodniów o to, czy zatrudniliby opiekunkę do dziecka. Odpowiedzi pokazują, że większość z ludzi z rezerwą podchodzi do tego, najchętniej skorzystaliby z pomocy dziadków. A jeżeli już zdecydowaliby się na zatrudnienie niani, to tylko osoby sprawdzonej, z polecenia znajomych.

"Ciężko znaleźć kogoś takiego"

"Nie ma takiej potrzeby, mamy babcię, prababcię, wspiera nas rodzina" - mówi tata, który poszedł do parku na spacer z małą córeczką. "Ciężko znaleźć kogoś takiego" - przyznaje młoda mama, także na spacerze z małym dzieckiem. To musi być osoba sprawdzona, polecona przez znajomych – zaznacza. - Tak, bardzo trudno znaleźć taką osobę – dodaje babcia, bawiąca się z wnuczkiem na placu zabaw.

"Wprowadzanie takiej osoby na stałe do rodziny, która będzie spędzała z dzieckiem tyle czasu, tak że zastąpi naszą rolę, jest dla mnie problematyczne" - uważa inna młoda mama.
"Mam dwie zaufane osoby, z którymi zostawiam dzieci" - informuje z kolei druga młoda mama. "Mieliśmy różne przygody z opiekunkami, mieliśmy kilka pań. Z dużym dystansem podchodzimy do pań opiekunek, często pozory mylą" - mówi mama dwóch chłopców.

"Wybrałabym panią w wieku 40 +"

Dziadek, który opiekuje się w wnuczką od ponad roku podkreśla, że na placu zabaw nie raz obserwuje, jak panie opiekunki wykonują swoją pracę. "Jedne się opiekują, inne siadają na ławce i czytają gazetę. I nic więcej" - relacjonuje. "Znam wiele bardzo oddanych opiekunek, ale znam i takie, które nie są takie" - dodaje babcia spacerująca z wnuczkiem po parku.

Babcia, która też na co dzień zajmuje się dzieckiem córki, daje konkretne wskazówki, jak powinna wyglądać idealna niania: "Wybrałabym panią w wieku 40 +, która wychowała już swoje dzieci, ma doświadczenie i cierpliwość" - radzi.

A wy zatrudnilibyście opiekunkę do dziecka? A może macie za sobą już takie doświadczenie? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy