noworodek
fot. Fermont Fotogfarie

Oszałamiające zdjęcia pokazujące ułożenie dziecka w łonie matki

Położna układa dziecko zaraz po narodzinach w pozycji z łona matki, fotograf utrwala chwilę na zdjęciach. Zdjęcie, które widzisz, podbiło internet. Jest ich więcej - zobacz je!
Marta Kabulska
noworodek
fot. Fermont Fotogfarie
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak dziecko ułożone jest w twoim brzuchu. Oczywiście są ilustracje to obrazujące, możesz też podejrzeć maleństwo na USG w ciąży, ale te obrazy nie dają możliwości zobaczenia dokładnie, w całości tego, jak ułożone jest twoje dziecko.

Fotografowanie noworodka

Czy wiesz, że istnieje fotograf Marry Fermont (z Holandii), która nie tylko wykonuje zdjęcia dzieci zaraz po urodzeniu, ale przy pomocy położnej udaje jej cię uchwycić na fotografii pozycję, w jakiej dziecko było w łonie matki. Jedna z jej fotografii już podbiła internet, a jest ich więcej! Marry wykonuje tego typu zdjęcia na życzenia rodziców. Istnieje również możliwość, sfotografowania noworodka trzymanego przez ojca (po instrukcji położnej, jak trzymać dziecko, by odzwierciedlić jego ułożenie w macicy).
Choć sposób trzymania dzieci wygląda na niebezpieczny, fotograf zapewnia, że noworodki są rozluźnione, czują się komfortowo i bezpiecznie. W końcu spędziły w tej pozycji sporo czasu.

Zobacz też: Zdjęcie USG
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Jaki jest cel fotografowania noworodków w ten sposób?

Autorka zdjęć wyjaśnia: "Większość rodziców nie może uwierzyć, patrząc na noworodka, że mieścił się on w brzuchu mamy. Trudno sobie wyobrazić, jak twoje dziecko było "zwinięte" w twoim łonie, teraz gdy już trzymasz je w ramionach. Ze względu na ciekawość rodziców, położne zaczęły pokazywać rodzicom pozycje, w jakich ułożone były ich dzieci. Oczywiście nie odbywa się to przy każdym porodzie. Dużo zależy od położnej. Jeśli tylko uczestniczę przy porodzie, pytam, czy rodzicie nie chcieliby mieć takich fotografii, bo to nie tylko ładne zdjęcia, ale również piękna pamiątka dla rodziców".

Jako mama bliźniąt dodam, że tego typu fotografie byłby szczególnie interesujące przy narodzinach więcej niż jednego dziecka :)

Zobacz też: TOP 10 dziecięcych zdjęć z ciążowego USG
 
 

Wat hebben we mega veel likes en felicitaties gehad naar aanleiding van de geboorte van onze dochter Liv. Iedereen enorm...

Posted by Fermont Fotografie on 13 lipca 2015
 
 

Een jaar geleden paste hij nog zo in de buik van zijn mama. Dat zal nu niet meer lukken op zijn eerste verjaardag...

Posted by Fermont Fotografie on 18 kwietnia 2015
 
 
 
 

Ze werd geboren met een hoofd vol blond haar en dat is ze nooit meer kwijtgeraakt. Nu een jaar later kunnen er staartjes...

Posted by Fermont Fotografie on 20 maja 2015

Zobacz też: Czy rodzice dostatecznie chronią wizerunek dziecka w sieci?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 18 głosy

Zobacz także

Popularne tematy