pierwsza pomoc, resuscytacja
fot. Fotolia

Weź udział w akcji WOŚP – pobij rekord w resuscytacji

Chcesz, by twoje dziecko uczyło się w szkole udzielania pierwszej pomocy? Uważasz, że każdy człowiek powinien wiedzieć, jak wykonuje się resuscytację? Zamanifestuj to i weź udział w akcji jednoczesnej resuscytacji przez jak największą liczbę osób.
Aleksandra Sokalska
pierwsza pomoc, resuscytacja
fot. Fotolia
Akcja bicia rekordu jednoczesnej resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbędzie się już w piątek 16 października – to szczególna data, bo właśnie wtedy obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Ty także możesz wziąć w niej udział i zachęcić do akcji innych. Warunkiem jest posiadanie fantoma (może akcję zorganizujecie w twojej pracy albo w szkole, do której chodzi twoje dziecko lub dziecko koleżanki, sąsiadów itp.) oraz oficjalne zgłoszenie się do akcji.

Pierwsza pomoc to podstawa 

Dzięki edukacyjnemu programowi „Ratujemy i Uczymy Ratować" stworzonemu przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nauka udzielania pierwszej pomocy odbywa się w szkołach od lat. Nie jest jednak obowiązkowa, co oznacza, że twoje dziecko może nie zostać nią objęte. Dlatego we wrześniu została wystosowana petycja do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o wprowadzenie obowiązkowego przedmiotu pierwszej pomocy w szkołach. Dlatego akcja bicia rekordu to jak wołanie: „Halo, wszyscy powinniśmy umieć ratować życie. Wszyscy!".
Redakcja poleca: Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]
Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?

Babyonline też bije rekord

Nasza redakcja oraz jej sympatycy także wezmą udział w biciu rekordu. Już wypełniliśmy zgłoszenie! 16 października punktualnie o 12 w południe rozpoczynamy resuscytację. Potrwa pół godziny – dokładnie w tym samym czasie, co w innych miejscach w Polsce. Obiecujemy, że nasze bicie rekordu będziecie mogli zobaczyć na filmie już w piątek. 
Mamy nadzieję, że ustanowimy nowy rekord (w roku 2013 w akcji wzięło udział aż 83 111 osób). Trzymajcie za nas kciuki, no chyba że w tym samym czasie też podejmiecie wyzwanie, gorąco was do tego zachęcamy!

Czytaj też: Jak dzieci uczą się ratować życie – opowiada Jurek Owsiak
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy