GRY
 
 

Pierwsze posiłki

Pierwsze posiłki - jak przygotować się do ich podawania? Oto nasze rady.


Pierwsze posiłki - jak przygotować się do ich podawania? Oto nasze rady.


a. Zanim przystąpisz do karmienia maluszka, wszystkie potrzebne przedmioty musisz mieć w zasięgu ręki: łyżeczkę, miseczkę i śliniak.

b. Otwierając słoik z jedzeniem, nie podważaj zakrętki ostrym narzędziem.

c. Pamiętaj, że na początku dziecko zjada nieduże ilości pożywienia i tylko część pokarmu zawartego w słoiczku zostanie zjedzona. Dlatego do miseczki przełóż niedużą część dania, a słoik zamknij i wstaw do lodówki. Sprawdź na etykiecie termin bezpieczny dla przechowywania produktu od momentu jego otwarcia.

d. W czasie karmienia pamiętaj też o zabezpieczeniu własnego ubrania.

e. Podczas karmienia dziecka, załóż mu wodoodporny śliniak z kieszenią na dole. Zatrzymuje ona spadający z łyżeczki pokarm. Jednak kiedy kładziesz dziecko do łóżeczka lub wózka- nie zapomnij o jego ściągnięciu!

f. Zanim zaczniesz karmić, upewnij się, że maluch wygodnie siedzi na krzesełku, jest przypięty szeleczkami i nie ma mokrej pieluchy.

g. Miseczka z jedzeniem musi znajdować się poza zasięgiem rączek dziecka.

h. Najpierw, na czubku plastikowej łyżeczki, podaj dziecku małą ilość pokarmu. Umieszczenie pokarmu na środku języka uniemożliwia jego wyplucie. Jeśli jednak umieścisz go zbyt głęboko, maluch może się zakrztusić.

i. Karmiąc dziecko musisz być cierpliwa i wyrozumiała. Zanim niemowlę nauczy się jeść łyżeczką i przyzwyczai do nowych smaków, minie trochę czasu. Jeśli jesteś zdenerwowana, dziecko wyczuje twój nastrój.

j. Jedzenie łyżeczką dziecka jest bardzo niehigieniczne. Pamiętaj, że może być powodem zakażeń.
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj