Płyta do zjedzenia, piosenki dla dzieci, słuchowisko dla dzieci, dieta dziecka
fot. materiały prasowe

Płyta do zjedzenia - słuchowisko dla dzieci

Płytę nagrali m.in. Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Rychu Peja.
Płyta do zjedzenia, piosenki dla dzieci, słuchowisko dla dzieci, dieta dziecka
fot. materiały prasowe
Oddajemy w Wasze ręce pierwszą na świecie “Płytę do zjedzenia”. Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, których Wasze dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju.    

„Płyta do zjedzenia“ przekona Wasze dzieci do zdrowej diety. To świetna zabawa, a nie kolejny nudny wykład o zdrowym odżywianiu. Płyta, którą trzymacie w ręku to nietylko słuchowisko, zabawne teksty, szybko wpadające w ucho piosenki, to przede wszystkim misja, jaką chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Nie chcemy wyłącznie edukować, chcemy bawić i edukować. Chcemy, aby znane głosy rozbrzmiały w każdym polskim domu.

Z raportu WHO, sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tysięcy 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów, wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą. Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zamieniają się w otyłość. Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i dorosłych. Osoby, które stosują niewłaściwą dietę, częściej chorują na depresję.

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci:

1. Nieregularne jedzenie, podjadanie pomiędzy posiłkami
2. Podawanie dziecku mało wartościowych posiłków, duży udział w diecie żywności wysoko przetworzonej i produktów typu fast food
3. Monotonna, źle zbilansowana dieta
4. Zbyt mała ilość mleka i produktów mlecznych
5. Nadmierne spożycie soli
6. Zbyt duża ilość cukru i słodyczy
7. Mały udział warzyw w diecie
8. Nadmiar tłuszczów zwierzęcych
9. Picie dużej ilości słodkich napojów
10. Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna

„Płyta do zjedzenia“ w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To bajkowe mini-vademecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w naszej diecie codziennej. Bo nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą miały wpływ na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalanie zasad zdrowego odżywania od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.
Redakcja poleca: Dieta rocznego dziecka - film
Kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety niemowlaka? Czy to prawda, że roczne dziecko może jeść niemal wszystko? Posłuchaj porad pediatry.

Kto nagrał płytę do zjedzenia?

“PŁYTA DO ZJEDZENIA” to zabawna dźwiękowa relacja z “pola bitwy” pomiędzy niezdrowymi produktami, a naturalnym i pożytecznym jedzeniem, w której udział wzięli:

Katarzyna Skrzynecka - aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, autorka tekstów i kompozytorka. Zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca. Na płycie usłyszycie ją w roli Lalki Klary.

Paweł Królikowski - aktor teatralny. telewizyjny i filmowy. Prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci. Na naszej płycie poznacie go w roli Miśka Baryłki.

Rychu Peja - jeden z najpopularniejszych polskich raperów, autor tekstów i producent muzyczny. Miłośnik beatów i judo. W znanym sobie stylu przekonuje najmłodszych ziomków, jak ważne jest zdrowie i witaminy.

Leszek Zduń - autor i reżyser słuchowiska. Aktor telewizyjny. Najmłodszym znany jako głos wielu kultowych postaci animowanych światowych produkcji dla dzieci. Prywatnie potrójny tata.

Strony konfliktu :
Siły zła: przetworzone produkty, fast foody, słodzone napoje, słodycze, niezdrowe tłuszcze i nadmiar węglowodanów
Siły dobra: naturalne, nieprzetworzone produkty, warzywa, owoce, witaminy, minerały, naturalne soki i woda
Cel strategiczny: przekonać dzieci i ich rodziców do sięgania PO ZDROWIE.

Wynik starcia: zwycięstwo ZDROWYCH, naturalnych i bogatych w witaminy produktów!

Wydawca:
Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej - organizator wielu akcji społecznych „Szczęśliwa Mama to Szczęśliwe Dziecko” podczas, których kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badanie USG, w tym najnowocześniejsze badanie USG 4D. Fundacja wspiera młode mamy, poszerza ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań nie tylko ciężarne, ale również młode mamy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo to świetni lekarze i wspaniali rodzice łączący siły, aby tworzyć platformę spotkań dla wszystkich przyszłych matek. To partner wielu akcji społecznych, m.in.: „Dziecko w hotelu“, „Ciąża bez opryszczki“, „Miejsce przyjazne mamie i dziecku”, Wydawca płyty “Bajki w trasie i na czasie“, książek „Czupury i inne zabawy z wyobraźnią“ oraz „Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni”. Od sierpnia br. Organizator programu ‘’Mama w Szkolnej Ławce’’ – wspólnej inicjatywy Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i marki Mustela. Celem tej unikalnej akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość.

"Niech wspólne wysłuchanie opowiadania o przygodach zielonych i czerwonych warzyw będzie okazją do zastanowienia się, czy wasze dziecko odżywia się prawidłowo, czy lubi warzywa, chętnie je zjada i wie, jak ważne są dla zdrowia? A może w menu waszych pociech pojawiają się głównie niezbyt zdrowe I małowartościowe produkty? Mam nadzieję, że piosenka „Kolorowy zawrót głowy”, którą znajdziecie na naszej płycie, zainspiruje was do eksperymentowania w kuchni razem z waszymi dziećmi i poszukiwania waszych ulubionych “warzywnych smaków”. Dzięki temu zadbacie o ich zdrowie i prawidłowy rozwój."

Maria Orlicka- Belka, dietetyk
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy