screen z youtuba
fot. Youtube

Skąd się biorą dzieci? - czyli jak rozmawiać z dzieckiem na ten temat

Od czego tu zacząć... Rozmowy z dzieckiem o seksie, są naprawdę trudne. Zobacz, jak rodzice poradzili sobie z tym tematem.
Małgorzata Malinowska
screen z youtuba
fot. Youtube
Odkładasz ten temat, licząc, że dziecko w ogóle do ciebie z nim nie przyjdzie, albo, że dowie się od kogoś innego. A jednak… kiedyś przychodzi taki dzień i musisz zmierzyć się z pytaniem dziecka: "Mamo, tato, skąd się wziąłem?". Warto przygotować się wcześniej do takiej rozmowy. Bo niby wszystko jest oczywiste i zaplanowałaś sobie, że powiesz prosto i na temat, to jednak w konfrontacji ze swoim dzieckiem, to wcale nie taka prosta sprawa.

W sieci furorę robi filmik, na którym rodzice próbują porozmawiać z dziećmi o tym, skąd się wzięły. Niektóre odpowiedzi dzieci są naprawdę zaskakujące:
"Myślałam, że Bóg wysyła nas do brzuszka mamy i stąd się bierzemy".
"To jest naprawdę, naprawdę, naprawdę niedobre jeśli ściągacie z siebie ciuchy…"
Dlatego musisz nastawić się, że twój plan w trakcie rozmowy może ulec zmianie. Niektórzy rodzice mogą czuć się zażenowani bezpośredniością swoich dzieci, na którą nie byli przygotowani: "Sperma, jajko, zderzenie, bla, bla, bla". I co tu odpowiedzieć?

Zobacz, jak rodzice próbują poradzić sobie z wytłumaczeniem dzieciom, skąd się biorą:Zobacz także: Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie
Redakcja poleca: Rozmowy z dzieckiem o śmierci - film
Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Czy małe dziecko może zrozumieć dlaczego już nie zobaczy kochanej babci?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy