GRY

Pociąg do lata

Monotonny stukot kół usypia najbardziej rozbrykane maluchy. Poza tym razem z dziećmi pociągiem można podróżować taniej. I to nie tylko po Polsce.
Spacery do wagonu restauracyjnego skrócą najdłuższą podróż. Ale nawet jeśli nie ma Warsu, są inne atrakcje: wielkie okno, pan konduktor i ciekawe odgłosy.

POLSKIE KOLEJE

PKP ma specjalną ofertę dla podróżujących po krajach Europy.
Rodzina z PKP Intercity – podróżujący (od dwóch do pięciu osób) z co najmniej jednym dzieckiem do 16. roku życia mogą kupić dla siebie jednorazowe bilety z ulgą 33%.
Inter Rail – bilety międzynarodowe umożliwiają podróżowanie pociągiem po całej Europie lub na terenie jednego z krajów. Pozwalają na swobodne planowanie podróży. Bilety sprzedawane są w dwóch opcjach: flexi – na bilecie wpisuje się dni, w których będą realizowane przejazdy, lub continous – można jeździć, kiedy się chce, w ramach określonego czasu. Bilety na jeden kraj są tylko w opcji flexi. Cena w złotówkach uzależniona jest od aktualnego kursu euro. Bilety można kupić bez wychodzenia z domu na www.interrailnet.com (strona po angielsku) oraz w międzynarodowych kasach PKP.
Oferta przygraniczna – została przygotowana w różnych wariantach w zależności od kraju, do którego się wybierasz, np. bilety na Słowację i do Czech sprzedawane są ze zniżką 40% oraz dodatkową ulgą dla dzieci.
Uwagi: Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.
Informacje: W kasach międzynarodowych, na stronie PKP i w informacji, tel. (0-22) 94 36, (0-42) 94 36.

KOLEJE ZAGRANICZNE
Zniżki zależą od kraju, np. duńskie linie kolejowe (DSB) mają ulgę 50% dla dzieci do lat 12 (też na promy między duńskimi wyspami); hiszpańskie koleje Renfe oferują 40% zniżki dla dzieci od 4 do 13 lat i 100% dla młodszych.
Uwagi: Wyższe ulgi mają w Hiszpanii linie autobusowe – szczególnie Rapido i Expreso. Podobnie jest w przypadku brytyjskich kolei National Rail – tam korzystniej jest podróżować autobusami.
Informacje: W polskich biurach informacji turystycznej i w punktach obsługi ruchu turystycznego tam, gdzie jedziemy.

Redakcja poleca: Jak wybrać kocyk dla dziecka - film
Podpowiadamy, czym się kierować wybierając pierwszy kocyk dla dziecka. Zobacz najpiękniejsze kocyki dla malucha na każdą porę roku.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka