GRY
 
 

Poród zamiast siłowni, czyli ile kalorii spalają młode mamy

Sprawdź, ile kalorii spalamy w trakcie porodu, karmienia, codziennej opieki nad dzieckiem. Pokaż to każdemu, kto odważy się powiedzieć, ze nic nie robisz!

Zdziwiona kobita patrzy na centymetr
fot. fotolia

Doskonale wiemy, że poród wiąże się z ogromnym wysiłkiem, a karmienie piersią z szybszą utratą wagi, ale czy zastanawiałaś się kiedyś ile kalorii można spalić w trakcie tych czynności. Dobra wiadomość jest taka, że jako młode mamy, spalamy więcej kalorii, niż nam się wydaje! Tracimy je nie tylko w trakcie porodu czy karmienia, ale również opiekując się dzieckiem czy wykonując nasze codzienne obowiązki. Zobacz, ile kalorii spalają młode mamy.

Ile kalorii spalamy w trakcie porodu?

Nawet 10 tys. kalorii możesz spalić podczas 10-godzinnego porodu! Na wielkość tej liczby wpływa sporo czynników np. czy jesteś pierworódką, trudności w trakcie porodu, twoja kondycja, no i oczywiście długość porodu. Nie martwiłabym się jednak ty, że spalę za mało kalorii, bo zbyt krótko rodzę :)  Niezależnie czy spalisz 5 czy 10 tys. kalorii, to i tak ogromna ilość!
Redakcja poleca: Sposoby na jędrny brzuch po ciąży i porodzie - film
Wiotka skóra, rozciągnięta, jakby pomarszczona... Tak wygląda brzuch po ciąży. Bądź z niego dumna, bo dokonał wielkiej rzeczy – nosił nowego człowieka, twoje dziecko. Zarazem jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś mu nieco pomogła wrócić do formy. Jak? Podpowiada kosmetolog Anna Salomon z Kliniki Skin Concept.

Ile kalorii spalamy podczas kamienia?

Karmiąc piersią spalasz ok. 500 kalorii dziennie, co daje ok. 15 tys. kalorii miesięcznie.
To kolejny argument z karmieniem piersią :)

Ile kalorii spalamy opiekując się dzieckiem?

W ciągu godzinnej opieki nad małym dzieckiem (przewijanie, kąpanie, ubieranie) spalamy od 100 do 150 kalorii.
W przypadku zabaw ze starszym dzieckiem (podskakiwania, biegania czy grania w piłkę) to nawet 150-220 spalonych kalorii.

Ile kalorii spalamy przy pracach domowych w ciągu godziny?

  • gotowanie: 105 kcal
  • prasowanie: 144 kcal
  • odkurzanie: 260 kcal
  • mycie podłóg: 250 kcal
  • ścieranie kurzy: 240 kcal
  • mycie okien: 240 kcal
  • pranie ręczne: 150 kcal
  • zamiatanie podłogi: 100 kcal
  • zmywanie naczyń: 114 kcal
Doładuj
Przeładuj