kobieta, mama, ciąża, postawa, uśmiech

Prawidłowa postawa w ciąży

Utrzymywanie prawidłowej postawy pozwoli ci uniknąć szeregu dolegliwości, takich jak ból szyi czy pleców. Pomoże ci też odpowiednio stymulować krążenie.
kobieta, mama, ciąża, postawa, uśmiech

Zachowanie prawidłowej postawy podczas ciąży ma ogromne znaczenie

Powinnaś dbać o prawidłową postawę w ciąży, w przeciwnym bowiem razie ciało będzie nieprawidłowo napięte, w ślad za czym pojawią się dolegliwości i bóle kręgosłupa. Wiele przyszłych matek nabiera złych nawyków, zwłaszcza gdy dziecko staje się coraz większe. Koniecznie trzeba nad nimi zapanować. Oto najważniejsze zasady:
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

1. Pozycja stojąca

Ustaw stopy równolegle, w odległości ok. 30 cm jedna od drugiej; ramiona odciągnij daleko do tyłu. Jeśli wysuniesz miednicę do przodu, zobaczysz, że twoje plecy wygną się w łuk, co spowoduje zbyt wielkie napięcie kręgosłupa.

2. Podnoszenie przedmiotów

Zawsze gdy musisz podnieść coś z podłogi, ukucnij; łydki i kolana trzymaj lekko rozstawione, a głowę prosto.

3. Siadanie

Staraj się siadać w niskich i głębokich fotelach czy kanapach, bo będą bolały cię plecy. Najlepiej byłoby, gdybyś siadała na krześle z oparciem. I nie zakładaj nogi na nogę, bo to utrudnia prawidłowy przepływ krwi w kończynach.

4. Rozciąganie się

W miarę rozwoju ciąży przyzwyczajaj się do spania i odpoczywania na boku. Staraj się układać nogi trochę wyżej: taka pozycja poprawia krążenie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy