przedszkola dłużej zamknięte
fot. Adobe Stock

Przedszkola zamknięte dłużej? Rząd przedłużył zasiłek opiekuńczy do 25 kwietnia

Oficjalnie przedszkola mają być zamknięte do 18 kwietnia, jednak zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom pozostającym z dziećmi w domach, został wydłużony do 25 kwietnia. Skąd ta rozbieżność? Czy przedszkola będą zamknięte jeszcze dłużej, niż zapowiadał to minister zdrowia?
Magdalena Drab
przedszkola dłużej zamknięte
fot. Adobe Stock
Zasiłek opiekuńczy mogą pobierać m.in. rodzice dzieci do 8. roku życia oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych, które nie chodzą do zamkniętych placówek edukacyjno-wychowawczych. Zasiłek obowiązuje do 25 kwietnia, podczas gdy przedszkola mają zostać otwarte 19 kwietnia. Czy rząd zmieni swoją decyzję i przedłuży lockdown?

Do kiedy zamknięte przedszkola? Co z zasiłkiem?

Przedszkola i żłobki pozostają zamknięte od 27 marca i zgodnie z ogłoszeniem ministra zdrowia nic się nie zmieni do 18 kwietnia. Co dalej? Wielu rodziców liczy, że 19 kwietnia będą już mogli posłać dzieci do placówek, ale bardzo możliwe, że ich nadzieje są płonne.

Okazuje się, że rząd przedłużył dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie do 18, a do 25 kwietnia, czyli o tydzień dłużej niż zapowiadany lockdown. Czy to zatem sygnał, że przedszkola i żłobki będą nieczynne przez kolejny tydzień?

Decyzja jeszcze nie zapadła, prawdopodobnie minister zdrowia ogłosi ją pod koniec tygodnia. Wcześniej rządzący przekazali, że otwarcie żłobków i przedszkoli traktują priorytetowo. Żeby jednak do tego doszło, musi przestać przybywać chorych na COVID-19 w szpitalach, a liczba zajętych łóżek covidowych w skali kraju musi spaść poniżej 70 proc.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy