zapisy do przedszkola 2017
Fotolia
Edukacja

Harmonogram zapisów do przedszkola we Wrocławiu 2017/2018 - do druku

Zapisy do przedszkoli we Wrocławiu rozpoczynają się 24 kwietnia. Gdzie i jak zapisać dziecko do przedszkola w rekrutacji na rok 2017/2018 wg harmonogramu zapisów?

Rekrutacja do przedszkola 2017/2018 odbywa się później niż w ubiegłych latach ze względu na reformę edukacji. Terminy zapisów do przedszkola w 2017 są różne w różnych miastach. Zobacz kalendarz rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu na rok 2017/2018.

Zapisy do przedszkoli 2017/2018 we Wrocławiu - harmonogram

  • 24.04.2017 r. od godz. 8.00 - 4.05.2017 r. do godz.14.00

W internetowym systemie (rekrutacje.edu.wroclaw.pl) pojawi się oferta przedszkoli. Rozpoczyna się rejestracja wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola.

  • 24.04 - 4.05

Złożenie w przedszkolu pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów, które będą potwierdzały spełnianie kryteriów.

  • 1.06 od godz. 10.00

Publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tego dnia można sprawdzić w systemie, do którego z przedszkoli dziecko zostało zakwalifikowane.

  • 1 – 5.06

W tym terminie można złożyć w przedszkolu ewentualną rezygnację z miejsca w placówce, do której zakwalifikowało się dziecko.

  • 9.06 godz. 12:00

Opublikowane zostaną listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli publicznych. Istnieje możliwość sprawdzenia w systemie, do którego z przedszkoli dziecko zostało przyjęte. Tego też dnia rozpoczynają się procedury odwoławcze.

Uwaga! Masz 7 dni od dnia opublikowania listy na ewentualne wystąpienie do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka. Od otrzymania takowego uzasadnienia masz kolejne 7 dni na wniesienie do dyrektora przedszkola odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.


Wydrukuj harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2017/2018

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli 2017/2018:

  • 5 - 6.07 w godz. 8.00–15.00

Złożenie w przedszkolu pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów, które będą potwierdzały spełnianie kryteriów.

  • 21.07

Publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

  • 24 - 25.07

W tym terminie można złożyć w przedszkolu ewentualną rezygnację z miejsca w placówce, do której zakwalifikowało się dziecko.

  • 27.07

Opublikowane zostaną listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli publicznych. Tego też dnia rozpoczyna się procedura odwoławcza.

  • 31.08

Lista dzieci przyjętych do przedszkola z podziałem na grupy.

Kliknij w obrazek, by wydrukować harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2017/2018.

rekrutacja do przedszkoli 2017 Wrocław harmonogram
Fotolia

Zobacz też:

Czy uważasz, że łatwo jest zapisać dziecko do żłobka i przedszkola? [SONDA ULICZNA]

rekrutacja do przedszkoli
Fotolia
Aktualności
Rekrutacja do przedszkoli później przez reformę oświaty
Twoje dziecko ma pójść od września do przedszkola? Na harmonogram i kryteria rekrutacji musisz niestety jeszcze poczekać. Jak długo?

Rekrutacja do przedszkoli , oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas 1 szkół podstawowych na rok 2017/2018 odbędzie się później niż dotychczas. W związku z wprowadzeniem reformy oświaty , rodzice przyszłych przedszkolaków muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zapisy do przedszkoli i informację, czy ich dzieci dostały miejsce w państwowej placówce . W większości miast harmonogram i kryteria rekrutacji do przedszkoli będą dostępne dopiero w kwietniu. Wszystko przez to, że pełna lista przedszkoli i szkół dostępna będzie dopiero pod koniec marca.  Rekrutacja do przedszkoli 2017/2018 W związku ze zmianą prawa oświatowego (zgodnie z art. 204 ust. 1-2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.) odpowiedni organ prowadzący rekrutację do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 szkół przedszkolnych, powinien podać najpóźniej do 15 kwietnia 2017 r. terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz kryteria rekrutacji .  Warszawskie Biuro Edukacji informuje, że informacje na temat harmonogramu rekrutacji do przedszkoli oraz jej kryteriów poda już 28 lutego 2017 r . Inne duże miasta (m.in. Kraków, Poznań, Wrocław) pozostają przy dacie 15 kwietnia 2017 r. To niestety oznacza, że rodzice będą musieli dłużej żyć w niepewności, czy ich dziecko dostanie się do przedszkola . 

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola
AdobeStock
Edukacja
Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola 2022/2023
W rekrutacji uzupełniającej do przedszkola można wziąć udział, jeśli dziecko nie dostało się w pierwszej turze do wybranej placówki. Rodzice mają też prawo do odwołania się od decyzji gminy. Poznaj zasady obowiązujące w roku 2022/2023.

Co zrobić, jeśli maluch nie dostał się do wybranego przedszkola? W takiej sytuacji można wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, jeśli jest ona prowadzona, albo odwołać się od negatywnej decyzji urzędników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami gmina musi znaleźć miejsce dla każdego dziecka powyżej 3. roku życia. Zasady rekrutacji uzupełniającej do przedszkola Chcesz, by od września twoje dziecko chodziło do przedszkola? Braliście  udział w rekrutacji , ale otrzymaliście informację, że nie dostało się do żadnej placówki, które braliście pod uwagę? Jest na to rozwiązanie. Gmina ma obowiązek znalezienia miejsca w przedszkolu dla wszystkich 6-latków – są objęte obowiązkiem przedszkolnym – oraz dla wszystkich maluszków w wieku od 3 do 5 lat, których rodzice wyrazili taką chęć. Na stronie urzędu gminy powinny znajdować się informacje na temat tego, kiedy i na jakich zasadach będzie odbywać się rekrutacja uzupełniająca. Każda gmina ustala to indywidualnie . Jeśli rejestracja odbywała się internetowo, rekrutacja uzupełniająca prawdopodobnie będzie przebiegać także w ten sposób. W sytuacji, gdy rodzice składali dokumenty w wybranej placówce  osobiście, także podanie o możliwość uczestnictwa w rekrutacji uzupełniającej trzeba będzie złożyć bezpośrednio w siedzibie przedszkola. Nie ma jednak odgórnie ustalonych zasad dotyczących rekrutacji uzupełniającej. W niektórych przedszkolach w ogóle się ona nie odbywa. Jedna z naszych czytelniczek wspomina: „W naszej dzielnicy w ubiegłym roku nie było rekrutacji uzupełniającej, a dzieci, które tak jak moja córka nie zostały przyjęte w pierwszej turze, otrzymały miejsce w nowo powstałym przedszkolu, które nie brało udziału w rekrutacji. Zostaliśmy poinformowani, że nie musimy składać żadnych dokumentów, a także otrzymaliśmy pismo z Urzędu Miasta, w którym była...

4 tysiące dzieci nie dostało się do przedszkoli
AdobeStock
Aktualności
Warszawa: kilka tysięcy dzieci nie dostało się do przedszkoli, najbardziej poszkodowane 3-latki
Takie są wyniki pierwszego etapu rekrutacji do przedszkoli w Warszawie. Na pocieszenie: miejsca jeszcze są, ale w lokalizacjach często znacznie oddalonych od domu.

Jak jest tego przyczyna? Władze stołecznego ratusza winią za to rządzące PiS, które wycofało się z reformy nakazującej sześciolatkom pójście do pierwszych klas szkoły podstawowej, w efekcie czego przedszkola są za małe jak na ilość dzieci, którymi opiekują się. 3,8 tysiąca maluchów czeka na swoje miejsce Zakończył się pierwszy etap naboru do przedszkoli, który w Warszawie trwał przez marzec i prawie cały kwiecień. Wiadomo, że na tym etapie zapisów, do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przyjęto blisko 19 tysięcy dzieci. To 83 procent wszystkich zgłoszonych dzieci. W sumie ponad 3,8 tysiąca maluchów ciągle czeka na miejsce. Przepisy są tak skonstruowane, że dzieci muszą otrzymać miejsce w placówce, ale z pewnością nie będzie to już przedszkole, o które najbardziej zabiegali ich rodzice. Najbardziej poszkodowany jest najmłodszy rocznik, czyli 3-latki. Do przedszkola wybranego przez rodziców nie dostał się co piąty maluch. Część przedszkoli w ogóle nie prowadziła naboru dla najmłodszej grupy przedszkolaków. Komentatorzy uważają, że to efekt wycofania się przez PiS z tzw. reformy sześciolatkowej zakładającej, że wszystkie dzieci w tym wieku idą obowiązkowo do klas pierwszych. Minister edukacji Anna Zalewska dała w tej sprawie rodzicom wolność wyboru, zapowiadając, że sześciolatki mają prawo zostać w macierzystym przedszkolu i jeśli rodzice nie chcą, to nie muszą przenosić dzieci do oddziałów przedszkolnych urządzanych w szkołach przez samorządy. "Fatalna zmiana w oświacie" "Gdyby nie ta fatalna zmiana w oświacie, w ogóle nie byłoby tematu braku miejsc w przedszkolach" – komentuje wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za edukację Włodzimierz Paszyński. Ale zapewnia, że mimo trudnej sytuacji samorządy wypełnią swój obowiązek i " wszystkie dzieci będą miały zapewnioną edukację przedszkolną...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj