testowanie Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami
Maciej Lubieński
Gry i zabawy

Testujemy LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami!

Dzieci uwielbiają zabawę klockami. Sprawdźcie, co kryje w sobie zestaw LEGO® DUPLO® 10863 Pociąg ze zwierzątkami i dlaczego warto go kupić.

Moja córeczka ma 3 lata i uwielbia aktywnie spędzać czas. Nawet po intensywnym dniu spędzonym w przedszkolu ma mnóstwo energii na zabawę w domu. Zawsze staram się organizować córce czas tak, aby w trakcie zabawy jednocześnie rozwijała nowe umiejętności. Ponieważ moja mała pociecha jest bardzo ruchliwym dzieckiem, często szukam takich zabawek, które utrzymają jej zainteresowanie na dłużej.

Jestem bardzo zadowolona z tego, że córka lubi aktywność fizyczną, ale zależy mi również na tym, aby potrafiła dłużej skupiać uwagę na jednej rzeczy. Moim sprawdzonym sposobem jest zachęcanie córki do budowania różnych rzeczy z klocków. Dlatego, gdy dowiedziałam się, że jest możliwość przetestowania klocków  Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami, bardzo chętnie wzięłam w nim udział. W domu mamy już jeden zestaw Lego Duplo Pociąg z cyferkami, który córka dostała na drugie urodziny. Mała uwielbia bawić się tymi klockami, zatem nie miałam najmniejszych wątpliwości, że Pociąg ze zwierzątkami również się jej spodoba.

 

testowanie Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami
Maciej Lubieński


 
testowanie Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami
Maciej Lubieński

Co wchodzi w zestaw LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami?

Klocki Lego Duplo Pociąg ze zwierzątkami przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. W zestawie znajdują się elementy, z których można zbudować 5 różnych zwierzątek:
 

 • słonia, który ma zjeżdżalnię zamiast trąby,
 • lwa z otwieraną paszczą,
 • żyrafę ze zginaną szyją,
 • krokodyla z ruchomą szczęką,
 • białego ptaszka.


Połączone ze sobą zwierzątka tworzą uroczy pociąg, którym można jeździć po całym pokoju. Każde zwierzątko jest innego koloru, dzięki czemu dziecku łatwiej jest połączyć ze sobą wszystkie elementy. Klocki nie są ani za duże, ani za małe, co sprawia, że łatwo się je chwyta. Całość zapakowana jest w plastikowy pojemnik z zieloną pokrywką w kształcie dużego klocka Lego. Opakowanie jest nie tylko praktyczne, ale i bardzo oryginalne.

Zalety klocków LEGO DUPLO [10863] Pociąg ze zwierzątkami

Według mnie klocki Lego Duplo są idealnie zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków. Córka bawiła się nimi przez dłuższy czas, a ja nie wierzyłam, że moje dziecko może być takie spokojne i skoncentrowane. Klocki Lego Duplo nie tylko dostarczają dziecku wspaniałej zabawy, ale też:

 • rozwijają kreatywność dziecka
 • uczą koncentracji i logicznego myślenia
 • wzmacniają zdolności manualne
 • pomagają w nauce liczenia
 • ułatwiają poznawanie kolorów
 • zachęcają do poznawania świata


A jak przebiegała zabawa? Na początku córeczka łączyła elementy, tak jak chciała. Moim zdaniem to dobry sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Zostawiłam jej zatem wolną rękę i z zaciekawieniem patrzyłam, jaka konstrukcja powstanie z kolorowych klocków. Potem zaproponowałam, że zbudujemy całość tak, jak wygląda na dołączonej instrukcji. Kiedy wszystkie zwierzątka zostały połączone w jeden szereg, zabawa zaczęła się od nowa. Największą atrakcją była żyrafa z ruchomą szyją oraz zjeżdżalnia w kształcie trąby słonia i ześlizgujący się po niej żółty klocek.

Ogromną zaletą tych klocków jest to, że można łączyć je z innymi zestawami Lego Duplo. Ponadto klocki te pomagają w budowaniu relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem, uczą samodzielnej zabawy i rozwijają wyobraźnię. Zdecydowanie polecam je wszystkim rodzicom, którzy chcą, aby ich pociecha czerpała radość z zabawy i jednocześnie prawidłowo się rozwijała.

Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film

Rodzaje klocków dla dzieci w różnym wieku
AdobeStock
Zakupy
Najlepsze klocki dla dzieci w różnym wieku [Poradnik]
Klocki to jedna z najbardziej rozwijających zabawek. Mogą być drewniane, plastikowe, z obrazkami lub bez. Sprawdź, jakie klocki będą najlepsze dla twojego dziecka.

Klocki to jedne z najlepszych zabawek, jakie możesz zaproponować dziecku. Dlaczego warto je kupić i jakie wybierać? Podpowiadamy, które klocki będą najlepsze dla niemowląt i małych dzieci , a które dla starszaków. I uwaga: to zabawa, która nigdy się nie nudzi!  Spis treści: Dlaczego warto kupować dziecku klocki? Rodzaje klocków dla dzieci Jak dobierać klocki do wieku dziecka? Co sposób zabawy mówi o twoim dziecku? Dlaczego warto kupować dziecku klocki? Gdy dziecko beztrosko postukuje klockami albo buduje z nich prościutki domek, uczy się wielu ważnych rzeczy. Co dziecko zyskuje dzięki tej fantastycznej zabawce? Klocki: rozwijają sprawność manualną i uczą precyzji.  Na początku maluch potrafi jedynie obracać je w dłoni albo nimi rzucać. Później próbuje dopasowywać je do siebie. Wreszcie staje się małym budowniczym; rozwijają wyobraźnię. Malec w swoich budowlach odwzorowuje rzeczywistość, ale też próbuje przedstawiać w konstrukcjach przestrzennych świat z bajek i z własnych marzeń; uczą koncentracji, wytrwałości i cierpliwości. Aby powstał wieżowiec, dom z ogródkiem czy nawet prosty pociąg, potrzeba wiele wysiłku, ponawiania prób, żmudnej pracy; rozwijają intelekt. Dziecko uczy się na przykład, jak połączyć dwa klocki, by powstał most albo jak konstruować wieżę, aby się nie przewróciła. Budując, sprawdza różne możliwości i wyciąga wnioski. Rodzaje klocków dla dzieci Wybór klocków w sklepach jest ogromny i możemy czuć, że zakup tych jednych najlepszych nas przerasta (choć przecież dziecko wcale nie musi mieć tylko jednego zestawu). Jakie wybrać - drewniane czy tradycyjne ? Aby ułatwić rodzicom, dziadkom czy ciociom podjęcie odpowiedniej decyzji, podpowiadamy, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje klocków.  Klocki wciskane Klocki drewniane Klocki...

klocki dla małego dziecka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Klocki dla dzieci do 3. roku życia [Przegląd]
Zobacz 10 różnych zestawów klocków dla małych dzieci. Wybraliśmy propozycje: drewniane, plastikowe, magnetyczne, piankowe i gumowe. Który będzie idealny dla twojego dziecka?

Klocki to najlepsza zabawka dla małych dzieci. Rozwija kreatywność, sprawność manualną, uczy myślenia przestrzennego, a przy okazji może pomagać w nauce cyfr, liter i kolorów, rozpoznawania różnych kształtów i komponowania ich w spójną całość. Z czasem przyjdzie też czas na klocki-gry, bo i takie zabawki znajdują się na rynku i dają okazję do wspólnych zabaw dzieci z rodzicami. Poniżej znajdziesz wybrane przez nas zestawy dla najmłodszych , czyli dla dzieci od 10 miesiąca życia. Z takimi zabawkami twoja pociecha spędzi mnóstwo czasu na kreatywnej zabawie! Zobacz także: Czym się różnią klocki magnetyczne od tradycyjnych? 1. Klocki gumowe, cena: 90 zł 2. Klocki w wózku, cena: 70 zł 3. Klocki piankowe, cena: 60 zł 4. Tęcza Montessori, cena: 75 zł 5. Klocki magnetyczne, cena 180 zł 6. Pociąg UNICO, cena: 60 zł 7. Drewniane ECOTOYS, cena: 60 zł 8. Klocki Playmobil, cena: 160 zł 9. Klocki Megaworlds, cena: 120 zł 10. Ciężarówka z drewna, cena: 40 zł Na co zwrócić uwagę, kupując klocki dla dziecka Przede wszystkim na wiek dziecka i oznaczenie na pudełku sugerujące, dla jakich dzieci przeznaczona jest zabawka. Pamiętaj, że tu chodzi także o bezpieczeństwo malucha! Zbyt małe elementy będą nie tylko sprawiały mu trudność, ale mogą przede wszystkim stwarzać niebezpieczeństwo, że malec je połknie. Kolejna sprawa to opakowanie . Część klocków zapakowana jest w kartonowe pudełko, które z czasem się zniszczy, a zabawka będzie się walać po pokoju i na bank ulegnie zdekompletowaniu. Dlatego praktyczniej jest kupić klocki zapakowane w trwalszy pojemnik. Wielkość zestawu – im jest większy, tym większa możliwość budowania różnorodnych konstrukcji. Jednak mniejsza liczba klocków wystarczy młodszemu dziecku, które i tak nie wykaże się cierpliwością do łączenia ze sobą kilkudziesięciu elementów. Zatem klocki dla...

lego duplo zestawy
Adobe Stock
Zakupy
Lego Duplo: duże i małe zestawy dla dziewczynki i chłopca [BARDZO KREATYWNE]
Jeśli Lego Duplo kojarzy ci się ze zwierzątkami i pociągami, to znaczy, że pewnie macie już podstawowy zestaw klocków w domu. Ale koniecznie zwróć też uwagę na inne, uniwersalne Lego Duplo – takie, które oczarują dziecko i rozwiną jego kreatywność. Szczególnie polecamy duże zestawy Lego Duplo dla dziewczynek i chłopców − wszystkie można ze sobą łączyć!

Lego Duplo to wyjątkowa seria klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci od 2 do 5 lat. Rozmiary Lego Duplo  pasują do małych rączek . Dzięki temu maluchy bez problemu łączą poszczególne elementy. Spośród mnóstwa różnych zestawów Lego Duplo wybraliśmy te mniej typowe, ale bardzo kreatywne i uniwersalne. Lego Duplo to nie tylko pociąg, koparka i zwierzątka! Po co kupować zestawy Lego Duplo: Zalety klocków Lego Duplo Jak wybrać zestaw Lego Duplo? Uniwersalne i kreatywne zestawy Lego Duplo: Lego Duplo zestaw kreatywny Imagine&Create, 99 zł Lego Duplo zestaw uniwersalny, 139 zł Duży zestaw Lego Duplo Dom rodzinny, 275 zł Mały zestaw Lego Duplo Parada urodzinowa Myszki Miki, 140 zł Zestaw Lego Duplo Przedszkole, 140 zł Zestaw Lego Duplo Jurassic World, 178 zł Lego Duplo Spider-man vs. Electro, 109 zł Zalety klocków Lego Duplo Lego Duplo to bardzo duża seria klocków dopasowanych rozmiarem do potrzeb małych dzieci. Klocki ze wszystkich zestawów Lego Duplo da się ze sobą łączyć. Oznacza to, że każdy kolejny zestaw zwiększa możliwości zabawy i budowania coraz to nowych konstrukcji. Producent Lego Duplo oferuje zestawy kreatywne , które nie sugerują dziecku tematyki zabawy. Można też sięgnąć po zestawy tematyczne, jak Lego Duplo Przedszkole, Dom Rodzinny, Pociąg ze zwierzątkami czy Park Jurajski. Z tych pierwszych dziecko może budować, co chce, i samo wymyśla bryły, konstruuje budowle czy zwierzęta. Z kolei zestawy Lego Duplo poświęcone jednej tematyce sugerują temat zabawy i rodzaj budowli. Lego Duplo to także świetna jakość klocków. Marka gwarantuje trwałość wszystkich elementów oraz to, że będą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu klocki można skutecznie łączyć i rozdzielać, a zbudowane konstrukcje mocno się trzymają . To ważne, bo dzięki temu dzieci...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz