autentyczna reklama o karmieniu piersią
fot. Adobe Stock

Reklama o karmieniu piersią (bez cenzury!) zachwyca: „Po prostu płakałam. To jest takie prawdziwe”

Karmienie piersią, tak jak całe macierzyństwo, może być piękne i dawać kobiecie wiele szczęścia. Bywa jednak też trudne, wyczerpujące. Genialnie ukazała to w swojej reklamie marka Frida Mom. Internauci byli pod bardzo dużym wrażeniem tego, że marka w tak wiarygodny sposób przedstawiła problemy kobiet.
Joanna  Biegaj
autentyczna reklama o karmieniu piersią
fot. Adobe Stock
Amerykańska marka Frida Mom wypuściła reklamę, która zachwyca autentycznością. Widać na niej piersi. W mediach społecznościowych, owszem, można było zobaczyć mężczyznę bez koszulki, jednak widok kobiecych piersi często wywoływał oburzenie. Nowa kampania Frida Mom to zmienia. Pokazuje też codzienne problemy kobiet – wyczerpanie młodych mam, problemy z laktacją. Takie rzeczy zazwyczaj były ukryte, a obraz macierzyństwa pokazywany był w romantycznej, lukrowanej wersji. 

Prawda o laktacji

Zazwyczaj reklamy przedstawiają wyidealizowany obraz kobiecego ciała, w tym piersi. Amerykańska firma Frida Mom „popłynęła pod prąd”, ukazując prawdziwy i nieprzesłodzony obraz tego, jak naprawdę wygląda karmienie piersią. Odciąganie pokarmu, karmienie w środku nocy, problem z laktacją, poranione sutki. Wiele młodych mam nie jest przygotowanych na to, co może je spotkać, dlatego to ważne, by wiedziały, z jakimi trudnościami radzą sobie inne kobiety. Te zaś nie będą się czuły osamotnione w swoich codziennych zmaganiach. 

Zachwyt w sieci

Reakcja na reklamę była bardzo pozytywna. Internauci bardzo chwalili markę za pokazanie rzeczywistego obrazu matki karmiącej:

„Dziękuję za pokazanie prawdziwych mam!”

„Fantastyczny spot! Zwykle ukryta rzeczywistość, wreszcie wychodzi na jaw. Stop stygmatyzowaniu karmienia piersią. W wielu miejscach w USA kobiety mają jedynie sześć tygodni urlopu macierzyńskiego. Ludzie oczekują, że nie tylko dojdą do siebie po porodzie, ale też będą tak kontrolować pory karmienia, że po tym czasie zdołają pracować w pełnym wymiarze godzin”

„Karmienie piersią było bardzo trudne i nie miałam pojęcia, jak ciężko będzie, zanim urodziłam córkę. Wszystkie nowe matki powinny to obejrzeć!”

„Po prostu płakałam. To jest takie prawdziwe. Oglądam to podczas karmienia mojej córeczki”

„Rzadko kiedy można zobaczyć uczciwą reklamę dotyczącą codziennych problemów. Dobra robota”

„Jeżeli to nie przemówi do ludzi, że karmienie piersią to naprawdę praca na pełen etat, to nie wiem, co innego to zrobi. Karmienie piersią jest piękne, ale może być też brutalne. Tworzenie produktów do pielęgnacji poporodowej i ułatwiających karmienie sprawia, że kobiety uświadamiają sobie, iż ich doświadczenia wcale nie są rzadkością. Matki powinny mieć świadomość, że nie są jedynymi osobami, które zmagają się z takimi problemami”

„Świat naprawdę myśli teraz o kobietach...”

Źródło: refinery29.com, Youtube, Instagram

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy