Noworodek został nazwany imieniem Google
fot. AdobeStock

Rodzice nazwali dziecko "Google". Spodobało im się znaczenie

Zrezygnowali też z nazwiska. Mają logiczne (?) uzasadnienie tego wyboru.
Milena Oszczepalińska
Noworodek został nazwany imieniem Google
fot. AdobeStock
Od czasu do czasu słyszymy o zaskakujących imionach, jakie rodzice wybierają dla swoich dzieci. Nie wszyscy stawiają na klasykę i prostotę, niektórym bardzo zależy na oryginalności. Do takich rodziców należy pewna para z Indonezji, która postanowiła, że ich nowo narodzone dziecko musi otrzymać nietypowe imię. Wybór padł na… Google. Dlaczego zdecydowali się właśnie na to „imię”?

Pomocny jak Google

Indonezyjska para została rodzicami w listopadzie 2018 roku. Jednak informacja o tym, jak nazwali swoje dziecko, dopiero niedawno obiegła świat. Okazuje się, że na pomysł imienia Google wpadł ojciec chłopca, 31-letni Andi Cahya Saputra. Już gdy jego partnerka, 27-letnia Ella Karin, była w ciąży, marzył, by imię ich dziecka inspirowane było nowymi technologiami. Miał kilka typów, jednak ostatecznie zdecydował się na Google, bo uznał, że jest to niezwykle pomocna wyszukiwarka i pragnął, by jego syn w przyszłości również był takim pomocnym człowiekiem. Inne „imiona”, jakie brał pod uwagę, to Windows, iPhone, Microsoft i iOS.
Zobacz też: Czy imię dziecka wpływa na jego karierę zawodową?
Redakcja poleca: Stare imiona – dla dziewczynek i dla chłopców, najpopularniejsze 100 lat temu i nadal modne [WIDEO]
Mamy dla was zestaw starych imion, które były najpopularniejsze w czasach naszych dziadków i pradziadków. Niektóre z nich nadal są bardzo modne i biją rekordy popularności!

A co z nazwiskiem?

Nadając dziecku imię, rodzice zwykle zestawiają je od razu z nazwiskiem, by sprawdzić, czy całość ładnie brzmi i pasuje. Niestety, bywa i tak, że tego nie robią, a wówczas dzieci nazywają się dość śmiesznie. Jest to szczególnie zauważalne w przypadkach, gdy proste, tradycyjne nazwisko zestawione jest z niezwykle oryginalnym, często obcobrzmiącym imieniem. Czy imię Google pasuje z nazwiskiem chłopca? Rodzice uznali, że nie, dlatego… postanowili całkowicie zrezygnować z nazwiska dla syna. Andi Cahya Saputra, gdy udał się do urzędu zarejestrować dziecko, odmówił podania nazwiska. Uznał, że rozmiękczyłoby ono ważność znaczenia imienia, jakie miał nadane.

Co sądzicie o imieniu „Google”? Słyszeliście o innych, tak nietuzinkowych imionach dzieci?

Źródło: onet.pl [content:0_26818,0_26388,0_25689,0_26569:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy