Rodzice wcześniaków włączeni do grupy zero szczepień na COVID-19
fot. AdobeStock

Rodzice wcześniaków wreszcie w grupie zero do szczepień na COVID-19. „Koniec separacji!”

Ministerstwo Zdrowia zareagowało na apel Fundacji Koalicja dla Wcześniaka, by rodzice przedwcześnie narodzonych dzieci mogli być włączeni do szczepienia na koronawirusa w pierwszej kolejności i dzięki temu nie byli rozłączeni z maluszkami przebywającymi w szpitalu.
Milena Oszczepalińska
Rodzice wcześniaków włączeni do grupy zero szczepień na COVID-19
fot. AdobeStock
Kilka dni temu pisaliśmy o dramatycznym apelu rodziców, błagających Ministra Zdrowia, by zezwolił im szczepić się na koronawirusa w pierwszej kolejności, czyli razem z medykami i seniorami. Bez szczepień byli oni pozbawieni możliwości ciągłego czuwania nad przedwcześnie urodzonymi dziećmi, których pobyt w szpitalu po porodzie niejednokrotnie trwa miesiącami i towarzyszą mu liczne trudne operacje. Fundacja Koalicja dla Wcześniaka zbierała podpisy pod apelem skierowanym do Ministerstwa Zdrowia. Jest już odpowiedź.

Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na apel rodziców wcześniaków w sprawie szczepień na COVID-19

Na funpage’u Koalicji dla Wcześniaka na Facebooku został opublikowany list Ministerstwa Zdrowia skierowany do prof. Marii Katarzyny Borszewskiej-Kornackiej, Prezes Fundacji  Koalicja dla Wcześniaka. „Rodzice wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka powinni być zaszczepieni w danym szpitalu (wystawienie e-skierowań w szpitalu) lub zgłoszeni do szczepienia w innym podmiocie przez szpital, zgodnie z przyjętą procedurą zgłaszania pracowników sektora ochrony zdrowia, którzy nie biorą bezpośredniego udziału w realizacji świadczeń opieki zdrowotnej (nie wykonują zawodów medycznych)” – napisała wiceminister zdrowia Anna Goławska. To oznacza, że rodzice wcześniaków wreszcie nie będą musieli być z nimi izolowani.

„Koniec separacji! Rodzice będą przy swoich chorych dzieciach”

„Kochani!!!!!! Dziękujemy za blisko 800 podpisów pod petycją!!!! Ministerstwo Zdrowia Kancelaria Premiera Mateusz Morawiecki dziękujemy za tak wspaniałą wiadomość na początek roku!!!! Rodzice hospitalizowanych wcześniaków zostali włączeni do grupy 0 w procedurze szczepień przeciwko Covid-19!!!!!!!!!! Czy wiecie, co to znaczy?! Koniec separacji! Rodzice będą przy swoich chorych dzieciach!!!!!! Najpiękniejsza wiadomość! Z serca dziękujemy” – czytamy w poście Koalicji dla Wcześniaka na Facebooku.

Źródło: rynekzdrowia.pl, Facebook

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy