Piniaty to najczęściej atrakcja na przyjęcia urodzinowe dzieci. Są to dość duże dekoracyjne pojemniki oklejone kolorowa bibułą. Dzieci uderzają w nie, aby z rozbitej piniaty wysypały się znajdujące się w niej słodycze. W tym roku pojawiły się w sprzedaży piniaty komunijne. Nie wszystkie budzą kontrowersje, ale są i takie, które nawet w niewierzących wywołują co najmniej mieszane uczucia.

Reklama

Walnąć kijem w Jezusa?

W sieci pojawiły się informacje od rodziców, którzy na prośbę swoich dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej chcieli kupić podobno modne w tym sezonie piniaty komunijne. Ku ich zdziwieniu, obok piniat w neutralnym kształcie i w barwach biało niebieskich lub biało żółtych, na rynku pojawiły się piniaty wyglądem naśladujące hostię, w kształcie krzyża czy piniaty z symbolem IHS. Niektórzy rodzice informowali o tym, że widzieli w sprzedaży piniaty z wizerunkiem Jezusa.

kontrowersyjne piniaty komunijne

Pomijając wątpliwą estetykę niektórych z nich, jak można aż tak oderwać się od rzeczywistości i przyzwoitości, aby zaproponować dzieciom walenie kijem w podobiznę lub symbol Jezusa, krzyż albo kielich z hostią?

dziwne piniaty na komunię

Słuszne wątpliwości internautów

Niektórzy zszokowani komunijną ofertą piniat rodzice dzieci przystępujących do komunii podzielili się swoimi przemyśleniami na temat kontrowersyjnych produktów. Okazało się, że nawet osoby niewierzące kompletnie nie są w stanie zrozumieć tego, czym kierowali się, poza chęcią zysku, producenci komunijnych piniat. Zauważyli, że to przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości i dowód na kompletną utratę wyczucia i dobrego smaku.

Mamy nadzieję, że niewielu rodziców kupiło kontrowersyjne piniaty na przyjęcie komunijne. Widok dziecka, które dopiero co pierwszy raz w życiu przyjęło komunię świętą, walącego kijem w symbol Jezusa, może zszokować wielu gości zaproszonych na uroczystość.

Zobacz także

źródło: Noizz.pl, TVN24.pl

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama