Dwa typy mam i dwa sposoby wychowania dziecka
fot. YouTube/Story of This Life

Są tylko dwa typy mam. Którym z nich jesteś? Zobacz film!

Podobno mama idealna to ta, która łączy oba te typy. Z którą z tych mam bardziej się utożsamiasz? Zobacz przezabawny film i oceń sama!
Hanna Szczesiak
Dwa typy mam i dwa sposoby wychowania dziecka
fot. YouTube/Story of This Life
Wyobraź sobie taką scenkę: plac zabaw, południe, dwie mamy i dwoje dzieci. Jedna z mam nieustannie biega za dzieckiem, wyciera mu buzię i rączki, podnosi, zanim malec upadnie. Druga czyta książkę lub przegląda Facebooka, od czasu do czasu zerkając, co robi jej dziecko. O takich mamach jest film Esther Anderson, jednej z najpopularniejszych amerykańskich vlogerek.

Mama helikopter kontra mama kumpel

Mama nadopiekuńcza nazywana jest często rodzicem helikopterem. Prof. Anna Brzezińska wyjaśnia, że taki styl rodzicielstwa to "hiperobecność, czyli ciągłe krążenie nad dzieckiem". Nadopiekuńcze mamy robią wszystko, by chronić swoje dzieci – przed zarazkami, upadkami i niezdrowym jedzeniem. Przejmują kontrolę nad życiem maluchów, by nie stała im się żadna krzywda. Mama wyluzowana jest całkowitym przeciwieństwem mamy nadopiekuńczej. Kocha swoje dziecko, ale traktuje je jak partnera równego sobie – pozwala mu bawić się samodzielnie na placu zabaw, a kiedy maluch robi coś potencjalnie niebezpiecznego... robi zdjęcia, zamiast mu pomóc. Już wiesz, o jakich mamach mowa? Zobacz film:
 
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.

Którym typem mamy jesteś?

Połączenie tych dwóch typów – mamy nadopiekuńczej i mamy wyluzowanej – daje mamę idealną! Taką, która otacza dziecko opieką i daje mu poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie pamięta, że dziecko jest przede wszystkim dzieckiem i nie ma nic złego w ubrudzeniu się czy beztroskiej zabawie.

Co myślicie o tych dwóch typach mam pokazanych w filmie? Znacie mamy, które zachowują się w ten sposób? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Jaki typem matki jesteś według znaku zodiaku? Sprawdź!

Źródło: YouTube
Oceń artykuł

Ocena 3 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy