Śpiworki do przedszkola
fot. AdobeStock

Co zrobić, by sny w przedszkolu były bardziej kolorowe?

Pierwsze dni, a nawet tygodnie w przedszkolu mogą być ciężkie dla dziecka. Warto więc szykując wyprawkę zadbać o rzeczy, które umilą pobyt z dala od mamy.
Dominika Bielas
Śpiworki do przedszkola
fot. AdobeStock
Choć za oknem piękna pogoda i niektórzy jeszcze próbują wykorzystać ostatnie dni wakacji, to wielkimi krokami zbliża się początek roku szkolnego. Dla wielu dzieci to będzie wielki dzień, bo to będzie pierwszy dzień w przedszkolu. Warto więc nadchodzące dni wykorzystać również na kompletowanie przedszkolnej wyprawki.

Przedszkolak to już nie taki maluszek

To będzie wielka zmiana zarówno dla waszego dziecka, jak i dla was. I choć nie jest to już taki maluszek, to pierwsze dni w przedszkolu mogą być bardzo sterujące dla dziecka. Pedagodzy i psychologowie zalecają, by malca przygotować wcześniej. Warto rozpocząć rozmowy kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy wcześniej. niech dziecko wie, jakie zmiany się szykują w waszym życiu. Ważnym etapem przygotowania do przedszkola, który pomaga dziecku w oswojeniu się z tematem, jest kompletowanie przedszkolnej wyprawki. Jednym z jej elementów jest pościel.
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą i dokonaj najlepszego wyboru plecaka dla twojego dziecka.

To nie "tylko zwykła poduszka"

W ubiegłym roku moja córka szła do przedszkola. Szykowaliśmy się przez całe lato, ale i tak byłam w szoku, gdy się okazało, jak istotne dla mojego dziecka jest leżakowanie. Zakładaliśmy, że przez tydzień, albo dwa będziemy ją odbierać wcześniej - zaraz po obiedzie, by miała szansę się oswoić z nowym miejscem. Ona jednak koniecznie chciała móc się przespać w swoim nowym śpiworze. Tak, to było coś! Warto więc z kompletowania wyprawki zrobić rodzinne wydarzenie i zaangażować dziecko w cały proces zakupowy. Tłumacząc, że spanie w przedszkolu to niezykła przygoda. Pamiętaj, wybieraj rozsądnie, ale rzeczy takie, które podobają się przedszkolakowi.

Oczywiście można zawsze przynieść "zwykłą" pościel. Warto jednak do przedszkola kupić nowy zestaw poszewek – taki wyjątkowy, bo przecież okazja wyjątkowa. Można dostać w sklepach również gotowe komplety poduszeczka i kołderka z dopasowanym workiem. Zazwyczaj nie są one grube i duże, a także nie mają one poszewek i pierze się całą pościel. A może śpiwór? W wielu przedszkolach jest prośba o śpiwór. Śpiworki łatwiej się przechowuje i także są wygodniejsze, gdy zdarzy się mały wypadek. Śpiworek łatwo wyprać i szybko schnie. Zajdziecie takie śpiwory w sklepach sportowych, jednak mają one inne przeznaczenie. Raczej nie ma co liczyć na duży wybór kolorystyki. Za to w internecie znajdziecie pełno ciekawych propozycji.

Wybierzcie coś wspólnie i zamówcie. Choćby na Allegro znajdziecie całkiem duży wybór śpiworków z bohaterami z bajek np. Elsą lub Autami. Aby sny były jeszcze bardziej kolorowe, malec dodatkowo może do przedszkola zabrać ukochanego pluszaka lub kocyk.
Ale uwaga! Pamiętajcie, że przedszkolne śpiworki rzadko nadają się do spania pod namiotem. Jeśli chcecie go potem wykorzystać w wakacje, warto sprawdzić, czy ma jakiekolwiek parametry, jakie powinien mieć śpiwór biwakowy.
Zaczęliście już kompletowanie przedszkolnej wyprawki? Koniecznie napiszcie, co podoba się najbardziej waszym przedszkolakom.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy