szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja
fot. Adobe Stock / mamotoja.pl

Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja – ruszyła akcja skierowana do wszystkich ciężarnych

Stres w ciąży może mieć duży wpływ na zdrowie przyszłej mamy, a także na przebieg ciąży, zdrowie i rozwój dziecka. Jesteś w ciąży? Koniecznie zadbaj o swoje samopoczucie! Pomoże ci w tym nasza akcja Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja.
Aleksandra Sokalska
szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja
fot. Adobe Stock / mamotoja.pl
Stres w ciąży to temat jeszcze bardziej aktualny niż kiedykolwiek przedtem. Od wielu miesięcy żyjemy w napięciu. 
  • Ryzyko zarażenia koronawirusem, 
  • niepewność finansowa, 
  • ograniczenie dostępu do konsultacji lekarskich, 
  • a także niemożność korzystania z różnych form odpoczynku.
To wszystko sprawia, że jesteśmy bardziej zestresowani. 

Stres jeszcze mocniej odczuwają przyszłe mamy, ponieważ w sposób naturalny wzrasta u nich poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. A to może mieć wpływ na płód i przebieg ciąży. 

Stres w ciąży można łagodzić – korzystaj z naszego raportu

Od samych stwierdzeń bardziej się stresujesz? Nie chcemy cię straszyć, tylko chcemy dać ci rozwiązania. Dzięki naszej akcji:
Wszystkie informacje zebraliśmy dla ciebie w specjalnym raporcie.

Stres w ciąży jest potwierdzony – akcję wspierają naukowcy

Temat wpływu stresu na ciężarne interesuje wielu naukowców. Ostatnio zajęła się nim grupa badaczy z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Starają się oni dowiedzieć, w jaki sposób stres psychologiczny związany z epidemią COVID wpływa na samopoczucie i przebieg ciąży. Popularyzację badania wsparło Mamo, To Ja, a Uniwersytet Jagielloński i Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk zostali honorowymi patronami akcji Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja. 

Stres dotyka wszystkich ciężarnych – poznaj ambasadorkę naszej akcji

Ambasadorką akcji została Aleksandra Żebrowska, która ostatnią swoją ciążę przeżyła w lockdownie. Dlatego doskonale rozumie, jak czasem trudno uporać się ze stresem, zwłaszcza w pandemii. Opowiada o tym w szczerym wywiadzie, którego udzieliła Mamo, To Ja. Warto go przeczytać, bo choć porusza ważne sprawy, pozwala także nabrać do nich dystansu! 

Stres dotyka bez względu na okoliczności

Choć impulsem do stworzenia akcji stała się pandemia, która mocno zaburzyła nasze życie i funkcjonowanie, to tak naprawdę akcja jest aktualna zawsze. Dlatego akcję Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja będziemy kontynuować także po zakończeniu pandemii. Bo każda przyszła mama powinna wiedzieć, że jej dobry nastrój to nie fanaberia, tylko podstawa!

Jeszcze dziś dołącz do naszej grupy dedykowanej akcji na Facebooku.

Szczęśliwa Ciąża z Mamo, To Ja #UstąpCiężarnej
Zobacz także:
Redakcja poleca: Atrakcyjność kobiety w ciąży – film
W ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Czy przyszła mama powinna martwić się, że przestaje być atrakcyjna? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy