kolorowanka truskawka
fot. AdobeStock

Truskawka – kolorowanka do druku. Ćwiczy rączkę i rozbudza apetyt na owoce

Kolorowanka z truskawkami to mnóstwo dobrej zabawy dla maluchów, które uczą się precyzyjnie rysować, a przy okazji poszerzają swoją wiedzę o owocach. Kliknij na wybrany wzór kolorowanki, wydrukuj szablon i zacznij truskawkową przygodę.
kolorowanka truskawka
fot. AdobeStock
Kolorowanka z truskawką pozwoli dziecku lepiej poznać ten smaczny owoc, a być może także zachęci do jedzenia truskawek. Kolorowanie wymaga od dziecka dłuższego skupienia uwagi, uczy precyzyjnych ruchów rączek. Możecie bawić się w kolorowanie truskawki według wzoru, jaki podpowiada natura, ale także puścić wodze fantazji. Kto powiedział, że na dziecięcej kolorowance truskawka nie może być niebieska albo granatowa? 

Spis treści:

Truskawki do kolorowania – trzy owoce

Kolorowanka z trzema truskawkami daje nie tylko możliwość plastycznego wyżycia się małemu dziecku. Warto zwrócić uwagę malucha podczas kolorowania na to, że wbrew pozorom nie wszystkie truskawki są czerwone. Podany niżej szablon można wykorzystać do narysowania truskawki dojrzałej, dopiero dojrzewającej i całkiem zielonej.

Kliknij i wydrukuj:
 
truskawki kolorowanka - 3 owoce
Redakcja poleca: Czy w ciąży można jeść truskawki? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać alergię u dziecka?)
Masz wielką ochotę na truskawki, ale jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy dziecko nie będzie miało na nie uczulenia. Zapytałyśmy ginekologa, czy jedzenie truskawek w ciąży jest bezpieczne.

Truskawka – kolorowanka dla początkujących

Owoc w całej okazałości. Obrazek idealny do kolorowania dla młodszych dzieci. Wystarczą trzy kolory kredek, czarny, czerwony i zielony – i artystyczny zapał. Wydrukuj kolorowankę i zachęć dziecko do zabawy w rysowanie (sprawdź też, dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania).

Kliknij i wydrukuj:
truskawka do kolorowania - wzór do druku

Kolorowanka z wesołą truskawką

Truskawka do kolorowania dla maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kredkami. Kolorowanie obrazka może być okazją do rozmowy o ulubionych owocach, ich smaku i daniach, które się z nich przyrządza. ​Wesoła buźka zachęca małego rysownika do pracy. 

Kliknij i wydrukuj:
truskawka do kolorowania - truskawkowa buzia

Kolorowanka – rodzina truskawek

Kolorowanka z wesołą truskawkową rodziną idealna jako temat zajęć plastycznych, ale również pretekst do opowiedzenia bajki o truskawkach. W trakcie rysowania można zachęcać dzieci do wymyślenia historyjki związanej z przedstawionym na rysunku owocami. Idealne połączenie zajęć plastycznych z możliwością kształtowania wypowiedzi dziecka i ćwiczenia wyobraźni.

Kliknij i wydrukuj:
kolorowanka z truskawkami - rodzina truskawek
 
Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy