tylko ciężarna ustąpiła miejsca w autobusie
fot. AdobeStock

Ludzie, litości! Dlaczego macie taką znieczulicę? Uczcie się od tej ciężarnej

Zobacz kolejną scenkę rodzajową z cyklu "nikt nie ustąpi miejsca ciężarnej". Tym razem to przyszła mama wykazała się refleksem, którego wszystkim naokoło zabrakło.
Agnieszka Majchrzak
tylko ciężarna ustąpiła miejsca w autobusie
fot. AdobeStock
W mamotoja.pl staramy się walczyć ze społeczną obojętnością wobec kobiet w ciąży. Dlatego regularnie piszemy o przypadkach ich złego traktowania w miejscach publicznych.Ta historia wydarzyła się w upalny dzień w komunikacji miejskiej. Jeżeli jesteś świadkiem podobnej sytuacji, reaguj i nie przechodź obojętnie wobec tego, co widzisz!

Kto pomoże ciężarnej?

Upalny dzień w Warszawie, zatłoczony tramwaj linii 24 jadący z Pragi na Bemowo. Na jednym z przystanków wsiada do niego młoda kobieta w zaawansowanej ciąży. Nikt nie ustępuje jej miejsca, chociaż na krzesłach siedzą młodzi ludzie, którzy z pewnością bez problemu postaliby kilka przystanków dalszej drogi. Nie, jednak ktoś wstaje, aby zrobić miejsce dla ciężarnej. To starszy pan.

- Jadąc tramwajem nr 24 w stronę Bemowa, zauważyłam u wszystkich młodych pasażerów brak jakiegokolwiek wychowania. Jestem osobą w zaawansowanej ciąży i gdy weszłam do tramwaju jedyną osobą, która ustąpiła mi miejsca, był starszy pan – relacjonuje internautka.
Redakcja poleca: Atrakcyjność kobiety w ciąży – film
W ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Czy przyszła mama powinna martwić się, że przestaje być atrakcyjna? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

"Nie jesteście pępkami świata"

Ale to nie koniec historii, bo na kolejnym przystanku do tramwaju wsiadło starsze państwo. Zero reakcji. - Niestety nikt im nie ustąpił miejsca. Na kolejnych przystankach było to samo. W krótkim czasie prawie 80 procent osób, które stały w tramwaju były starsze, a 100 procent siedzących w wieku 16-30 lat - opisała przyszła mama.

W tej sytuacji, mimo zaawansowanej ciąży, to właśnie ona wstała i zwolniła miejsce starszej kobieciety. - Nie mogłam patrzeć, jak się męczy. Apeluję do wszystkich, którzy to czytają, zacznijcie się rozglądać, nie jesteście pępkami świata i Wy też będziecie starszymi osobami" – zwraca się do nas wszystkich kobieta.

No właśnie, przestańmy być tak bardzo skupieni tylko na sobie i rozejrzyjmy się dookoła, czy nie stoi obok nas ktoś potrzebujący pomocy. Ustąpienie miejsca to przecież żaden heroiczny czyn, tylko najprostsza uprzejmość, dowód dobrego wychowania i szacunku. Pamiętajmy też, że to nie tylko grzeczność, ale i wyraz troski o zdrowie przyszłej mamy lub starszej osoby. Tylko tyle i aż tyle! Sytuacja, że ciężarna ustępuje miejsca starszej osobie, podczas gdy dookoła siedzą młodzi ludzie, wydaje się wręcz nierealna. Niestety tak się dzieje. Nie dopuszczajmy do tego!

Źródło: warszawawpigulce.pl

[content:0_22583,0_16932,8_1164,2_1325:PsychologicalTest]

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy