Strój na zakończenie roku szkolnego
alexkich/Adobe Stock
Edukacja

Strój na zakończenie roku szkolnego – galowe stylizacje dla dzieci i nastolatków

Jak się ubrać na zakończenie roku szkolnego? Strój na zakończenie roku szkolnego to najczęściej biała koszula z granatowymi lub czarnymi spodniami albo spódnicą. Zamiast koloru granatowego lub czarnego dopuszczalny jest również szary. W chłodniejsze dni całość można uzupełnić sweterkiem, żakietem lub marynarką.

Strój na zakończenie roku szkolnego nie jest ani wyszukany, ani całkiem codzienny. To po prostu tzw. strój galowy. W najbardziej klasycznej wersji składa się z białej koszuli oraz granatowego lub czarnego dołu – spódnicy albo spodni. Całość uzupełniają ciemne pantofle. Dopuszczalne są również mniej klasyczne stylizacje, zwłaszcza jeśli mowa o liceum.

Spis treści:

Co pyli w lipcu: lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]

Strój na zakończenie roku szkolnego dla dziewczynki

Najbardziej pożądanym strojem na zakończeniu roku jest biała koszula lub bluzka z długim lub krótkim rękawem oraz czarna lub granatowa spódnica o długości mniej więcej do kolan. Krój koszuli i spódnicy powinien być dość klasyczny, czyli koszula z kołnierzykiem, natomiast spódnica plisowana lub ołówkowa. Do tego pantofle z zakrytymi palcami, a więc nie sandałki.

Dziewczynka może być też ubrana w sukienkę, np. granatową z białym kołnierzykiem albo biało-granatową czy biało-czarną.

Choć z zakończenia roku szkolnego raczej nikt nikogo nie wyrzuci za nieodpowiedni strój, to najlepiej unikać:

  • spódnic typu mini
  • bluzek na ramiączkach lub zbyt mocno wydekoltowanych
  • sandałków
  • bardzo obcisłych sukienek
  • jaskrawych barw.

Strój na zakończenie roku szkolnego ma być elegancki. Nie powinien być taki, o którym kiedyś mówiło się, że jest wyzywający. Nie powinien być też zanadto strojny.

Strój na zakończenie roku szkolnego dla chłopca

Chłopiec może na zakończenie roku szkolnego założyć garnitur i białą koszulę lub białą koszulę, eleganckie ciemne spodnie oraz ciemne półbuty. Coraz częściej też akceptowana jest mniej oficjalna wersja stroju na zakończenie roku dla chłopca – eleganckie spodnie można zastąpić ciemnymi dżinsami, a półbuty trampkami lub sneakersami.

Do białej koszuli i ciemnych spodni można chłopcu dodać kamizelkę oraz muszkę lub krawat.

Stylizacje na zakończenie roku do liceum

Nastolatki mają nieco większy wybór ubrań, z których mogą skorzystać ubierając się na zakończenie roku szkolnego w liceum. Dziewczyny mogą założyć damski garnitur lub kostium albo spódnicę, koszulę i marynarkę. Dobrym rozwiązaniem może być nawet elegancki kombinezon.

Warto jednak pamiętać, aby trzymać się dość klasycznych kolorów, takich jak granat, czerń, grafit, szarości. Można też założyć biały top na ramiączkach, ale wtedy warto dołożyć do tego żakiet lub marynarkę.

Jeśli chodzi o buty, to najlepiej wybrać takie z zakrytymi palcami – czółenka, szpilki, pantofle na płaskim obcasie, a nawet baleriny.

Chłopcy na zakończenie roku w liceum mogą ubierać się garnitury lub koszule i ciemne spodnie, a do tego półbuty lub sneakersy, jeśli wybór padł na dżinsy. W przypadku garnituru można do koszuli dołożyć krawat, który sprawdzi się też, jeśli do dżinsów chłopiec planuje założyć marynarkę. Krawata czy muszki raczej lepiej nie zakładać, jeśli strój galowy ma składać się z dżinsów i białej koszuli ze sportowymi butami.

Przeczytaj także:

Dedykacja do książki dla ucznia i uczennicy
Adobe Stock
Edukacja
Dedykacja do książki dla ucznia i uczennicy [oryginalne pomysły, ponadczasowe cytaty]
Dedykacja do książki dla ucznia lub uczennicy to świetny i ponadczasowy pomysł, żeby wyróżnić jego lub ją za osiągnięcia w nauce. Jeśli nie masz pomysłu, jaką dedykację wpisać do książki, skorzystaj z naszych pomysłów. Na pewno cię zainspirują!

Dedykacja do książki dla dziecka to wspaniała pamiątka, która po latach będzie przypominać dorosłym już osobom beztroskie lata spędzone w szkole. Być może czytając swoim dzieciom, otrzymaną przed laty książkę, będą z nostalgią wspominać wychowawczynię, innych nauczycieli oraz koleżanki i kolegów z klasy. Sprawdź, jakie dedykacje wpisać do książki na zakończenie roku szkolnego, aby stała się wehikułem czasu. Spis treści: Wpis do książki – o czym musisz pamiętać Klasyczne dedykacje do książki na zakończenie roku szkolnego Dedykacja do książki od wychowawcy lub wychowawczyni Dedykacje do książek dla uczniów – piękne cytaty Dedykacja do książki dla dziecka w wieku przedszkolnym Wpis do książki – o czym musisz pamiętać Chociaż dedykacja to krótki test, istnieje kilka zasad, które należy stosować, zwłaszcza gdy samodzielnie komponujemy treść dedykacji. Wpisz dedykację na pierwszej stronie książki, pod tytułem. Jeśli dedykacja jest wpisywana odręcznie, pamiętaj, że powinna być czytelna. Dedykację kierujemy do konkretnej osoby np. dla Marceliny Kowalskiej z V c. Spraw, by uczniowie mieli poczcie, że słowa są skierowane bezpośrednio do ich. Napisz, z jakiej okazji uczeń lub uczennica otrzymali książkę, np. na zakończenie 6. klasy, za udział w konkursie. Warto też wpisać datę i miejscowość. Po latach osobie obdarowanej łatwiej będzie wrócić wspomnieniami do tych wyjątkowych chwil. Nie zapomnij się podpisać np. Katarzyna Nowak, wychowawczyni pełnej szalonych pomysłów klasy VII a. Klasyczne dedykacje do książki na zakończenie roku szkolnego Najczęściej w książkach wręczanych uczniom na zakończenie roku znajdują się klasyczne dedykacje. Oto przykłady: Dla [imię i nazwisko] w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe...

życzenia dla ucznia
AdobeStock/Pixel-Shot
Edukacja
Życzenia dla ucznia: od wychowawcy, od nauczyciela, na zakończenie roku szkolnego
Życzenia dla ucznia to miły sposób na zakończenie szkoły i podziękowanie dzieciom za wspólny rok szkolny. Dobrze, jeśli życzenia dla uczniów wywołają uśmiech, wzruszą i pozwolą ciepło myśleć o szkole. Podajemy przykładowe, gotowe życzenia dla uczniów od wychowawcy i od nauczyciela na zakończenie roku szkolnego.

Życzenia dla uczniów to już tradycja w większości szkół. Składają je dzieciom i wychowawcy, i nauczyciele różnych przedmiotów nie tylko na zakończenie szkoły w przypadku najstarszych uczniów, ale i na zakończenie każdego roku szkolnego. Życzenia dla ucznia powinny być radosne i pełne ciepłych słów: warto zawrzeć w nich podziękowanie za wspólną pracę i wyrazić nadzieję na udane wakacje. Nie zaszkodzi, jeśli życzenia dla uczniów od wychowawcy zostaną napisane z poczuciem humoru – przypomną zabawne sytuacje, wywołają uśmiech i pogłębią więź dzieci z nauczycielem. Spis treści: Życzenia dla uczniów od wychowawcy Życzenia dla uczniów od nauczyciela Życzenia: wierszyki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego Życzenia dla uczniów na zakończenie szkoły Życzenia dla uczniów od wychowawcy Oto przykłady życzeń dla uczniów od wychowawcy. Takie życzenia są szczególne, bo to wychowawca spędza z klasą najwięcej czasu, najlepiej zna dzieci i troszczy się o ich rozwój. Warto wpleść w życzenia kilka osobistych słów, podkreślić dumę i przywiązanie do klasy. Drogie dzieci! Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nastał wreszcie zasłużony czas odpoczynku. Mijający rok szkolny był niezwykle wymagający. Za nami trudy codziennej nauki, godziny spędzone na trudnych rozmowach i rozwiązywaniu konfliktów. Do tego mierzyliśmy się z nauką zdalną i zwyczajnie tęskniliśmy za normalnością. Każdy z nas miał chwile zwątpienia. Ale dziś muszę przyznać, że jestem z was dumna/dumny! Dziś wiem, że żadne wyzwanie nie okazało się dla was zbyt trudne. Zawsze wierzyliście w swoje możliwości, byliście wytrwali i niezłomni. Jestem szczęśliwa/szczęśliwy, że mogę was uczyć, spędzać z wami czas i poznawać was. Z głębi serca życzę wam, aby nadchodzące wakacje były...

Pożegnanie klasy 8 przez 7
Prazis Images/Adobe Stock
Edukacja
Pożegnanie 8 klasy przez klasę 7: tekst przemówienia, życzenia, wierszyki
Pożegnanie klas 8 przez 7 to zwyczajowy element uroczystości pożegnania ostatniej klasy szkoły podstawowej. Rok młodsi uczniowie oficjalnie żegnają się ze starszymi kolegami, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacji. Sprawdź, jak można ich uhonorować.

W ramach pożegnania klasy 8 przez klasę 7, można wygłosić przemówienie pożegnalne i zadeklamować wiersz lub zaśpiewać piosenkę. Ta część uroczystości nie powinna być zbyt długa (inne z resztą także nie!), aby całość przebiegła sprawnie i udało się utrzymać uwagę słuchaczy. Dlatego warto dokładnie zaplanować występ i zawczasu przygotować teksty i uczniów do ich wygłoszenia. Oto pomoc w realizacji tego zadania. Spis treści: Pożegnanie 8 klasy przez klasę 7 – przemówienie Pożegnanie 8 klasy – życzenia Wierszyki na pożegnanie 8 klasy Pożegnanie klasy 8 przez 7 – przemówienie Poniżej propozycja przemówienia, które mógłby wygłosić przedstawiciel klas siódmych do ósmoklasistów opuszczających szkołę podstawową. Można je wykorzystać w dokładnie takim brzmieniu lub potraktować jako inspirację i zmodyfikować albo napisać własne. Pożegnanie klasy 8 przez 7 – tekst przemówienia Ósmoklasiści! Spędziliśmy w tej szkole razem 7 lat, a teraz musimy się pożegnać. To trudny czas, bo przed wami nowe wyzwania i wiele niewiadomych, a dla nas moment, gdy to my staniemy się najstarszymi uczniami w naszej szkole. My jednak spędzimy jeszcze rok, a młodsi uczniowie więcej czasu, w tych murach, które już dobrze znamy, w których czujemy się bezpiecznie. Wy natomiast traficie do nowych szkół – w nowe mury, do nowych klas i nauczycieli. Wierzymy, że dokądkolwiek idziecie, jakąkolwiek szkołę wybierzecie, będziecie zadowoleni i będziecie w niej odnosić sukcesy – każdy z was na własną miarę. [ Tu można wpleść życzenia, np. te, które podajemy niżej ] Idąc dalej naprzód przez życie, wspomnijcie raz po raz czas, który spędziliśmy tutaj razem, w tej szkole. A za rok wypatrujcie nas wśród młodszych klas waszych nowych szkół. Choć przyszedł czas pożegnania,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz